• W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas Komunii św. Wielkanocnej. Dziś także Dzieci klas IV SP przeżywają rocznicę pierwszej Komunii świętej. Zachęcamy je do coraz głębszych spotkań z Panem Jezusem przez następne lata…
  • Sprawy ekonomiczne: Na dzień 25 maja 2024 zebraliśmy:

123.650,- zł na renowację wnętrza kościoła, brakuje nam 12.350,- zł do osiągnięcia wkładu własnego, abyśmy mogli skorzystać z dotacji rządowej

37.907,- zł na renowację groty i muru wokół kościoła, brakuje 20.782,- zł do osiągnięcia wkładu własnego, abyśmy mogli skorzystać z dotacji rządowej

41.343,- zł na budowę sanitariatu, potrzeba jeszcze 258.657,- zł, gdyż  na ten projekt nie ma dotacji. Więcej wiadomości w gablotkach.

  • Nadal zapraszamy wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu w najbliższą środę i piątek w godzinach: 7.30 – 17.30.
  • Uwaga! W najbliższy czwartek (30.05.) będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała-dzień publicznego wyznania wiary w żywą obecność Chrystusa pośród nas. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10.00 w uroczystej procesjipójdziemy ulicami: WOLNOŚCI, JAGIELLOŃSKĄ i MOŹDZIERZOWCÓW do KAPLICY św. Stanisława na Górze Piasku, gdzie zakończy się procesja.  Zapraszamy Dzieci klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych, oraz ich Rodziców. Prosimy też Starszych i Młodzież o niesienie chorągwi i feretronów… Zadbajmy także o porządek wokół naszych domów, oraz o udekorowanie okien i mieszkań. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez Mieszkańców ulicy Moździerzowców i ulic przyległych. Przypominamy, że w uroczystość NIE MA Mszy św. o godz. 11.30(!)
  • A na specjalną spowiedź przed Bożym Ciałem zapraszamy we środę (29.05.) od godz.17.30. Wcześniej o godz. 17.00 będzie próba sypania kwiatów przez Dziewczynki. Natomiast przez całą oktawę Bożego Ciała pójdziemy w procesji wokół kościoła w czasie Nabożeństwa czerwcowego o godz.17.30.
  • Rozpoczyna się także czas Nabożeństw czerwcowych. Od najbliższej soboty zapraszamy wszystkich do kościoła na godz. 17. 30 a do Kaplicy na Górze Piasku na 19.00.
  • Natomiast w najbliższą Isobotę miesiąca czerwca o godz.7.00 będzie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP a od godz. 8.00 Księża jadą z Komunią św. do Chorych.
  • Natomiast  w niedzielę (23.06.) będziemy uczestniczyć w 22. FESTYNIE ELŻBIETAŃSKIM z którego dochód przeznaczymy na REMONT KOŚCIOŁA i jego otoczenia. Natomiast prosimy, aby Firmy, oraz Osoby prywatne wpłacały na konto Parafii na WAKACJE DLA DZIECI. A już teraz możemy nabyć CEGIEŁKI w kwocie 30 zł. z których dochód przekażemy na konserwację kościoła.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też przelane na konto Parafii.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza Patronka wyprosi Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!