2.06.2024 r.

 • Miesiąc czerwiec, który przeżywamy, poświęcony jest szczególnie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Trwajmy codziennie przy Chrystusie, zwłaszcza w czasie Nabożeństw w kościele o godz. 17.30, a w kaplicy na Górze Piasku o godz. 19.00.
 • We czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy Służbie Liturgicznej, organistce Pani Anecie Macek i Panom Kościelnym za troskę o Liturgię. Bóg zapłać wszystkim Osobom niosącym baldachim, chorągwie i feretron, jak też Dzieciom z kl. 3 i 4, oraz Dziewczynkom sypiącym kwiaty. Szczególne podziękowania należą się jednak wszystkim obecnym na Mszach świętych w tym dniu, jak też na procesji,  którzy dali świadectwo swojej żywej wiary.
 • Bardzo się cieszymy z wszelkich prac, które podjęli Parafianie z okazji uroczystości. Przystrojenie domów i porządek wokół nich, to piękny dar dla Boga, który jest wśród nas. Bóg zapłać także Księdzu Łukaszowi za projekt ołtarzy na Boże Ciało a Panu Edwardowi Malarczykowi wraz z Pracownikami za bezinteresowne zrobienie tych czterech ołtarzy. Ufam, że będą one służyć Parafii również w następnych latach. Bardzo dziękujemy Mieszkańcom ulicy Moździerzowców i Batorego, którzy tak pięknie udekorowali te ołtarze. Ogromnie dziękujemy także Panu Tadeuszowi Gawlakowi za wymianę szyb w kaplicy św. Stanisława na Górze Piasku, a Panu Krzysztofowi Ciołczykowi za naprawę nagłośnienia procesyjnego. Jesteśmy również wdzięczni Policji jaworznickiej za bardzo profesjonalne zabezpieczenie trasy procesji.
 • A dzisiejsza niedziela jest obchodzona w naszej Ojczyźnie jako Święto Dziękczynienia, które przypomina nam o wdzięczności wobec Boga i ludzi. Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć do puszek ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 • Już w najbliższą środę i piątek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w godzinach: 7.30 – 17.30.
 • W tym tygodniu przeżywamy także Iczwartek, i Ipiątek miesiąca czerwca. W czwartek o godz. 17.00 rozpoczyna się Godzina święta a w czasie Eucharystii modlimy się za Kapłanów, oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. zwłaszcza w Ipiątek od godz. 15.00.
 • Również w najbliższy piątek (7. 06.) od godz. 16.00 – 19.00, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Jaworznie odbędzie się „PIKNIK RODZINNY” na który serdecznie zapraszają: Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie.
 • A w najbliższą niedzielę odbędą się WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.  Tak jak dzisiejsza sytuacja w Polsce jest konsekwencją wyborów do polskiego parlamentu, podobnie od naszych decyzji w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie zależeć w jakiej Europie znajdziemy się po 9.06. tego roku. Mamy jeszcze czas, aby podjąć decyzję i mądrze zagłosować.
 • A w niedzielę (23.06.) będziemy uczestniczyć w 22. FESTYNIE ELŻBIETAŃSKIM z którego dochód przeznaczymy na REMONT KOŚCIOŁA i jego otoczenia. Natomiast prosimy, aby Firmy, oraz Osoby prywatne wpłacały na konto Parafii na WAKACJE DLA DZIECI.
 • Od godz. 15.00 – 22.00 będzie trwał czas świętowania na który zapraszamy szczególnie Dzieci z Rodzicami. Można będzie pojeździć na koniu, czy skorzystać z grilla, lub parafialnego stoiska „Kawa- herbata”, a na szczęśliwców, którzy nabędą cegiełki czekają nagrody… To wydarzenie będzie też transmitowane w Internecie. A już teraz możemy nabyć CEGIEŁKI w cenie 30 zł z których dochód przeznaczymy na konserwację kościoła.
 • Czytajmy Prasę Katolicką. I wielkie Bóg zapłać za ofiary, zarówno wpłacane na konto, jak też dawane na tacę w czasie Mszy świętej.
 • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza Patronka wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!