28.05. 2023 r.

 • W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś także Dzieci klas IV SP przeżywają rocznicę pierwszej Komunii świętej. Życzymy im, aby zawsze były wierne Jezusowi, którego przyjmują do swoich serc. Również dzisiaj modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne a ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele Seminarium.
 • Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” –Uroczystość Maryi Matki Kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej o godz. 7.00, 9.00, 16.00, lub 18.00.
 • A w najbliższy wtorek o godz. 18.00 spotkamy się w kaplicy św. Stanisława, by modlić się o zachowanie Mieszkańców Góry Piasku od klęsk żywiołowych, szczególnie od gradobicia.
 • Nadal zapraszamy wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu w najbliższą środę i piątek w godzinach: 7.30 – 17.30.
 • Rozpoczyna się także czas Nabożeństw czerwcowych. Od najbliższego czwartku zapraszamy wszystkich do kościoła na godz. 17. 30 a do Kaplicy na Górze Piasku na 19.00. Równocześnie Dzieci, które były przynajmniej 15 razy na Nabożeństwach majowych prosimy, aby przyniosły do zakrystii otrzymane obrazki – zostaną wpisane do Złotej Księgi Nabożeństw.
 • W tym tygodniu przeżywamy również Iczwartek, piątek, sobotę i Iniedzielę miesiąca czerwca. W czwartek o godz. 17.00 rozpoczyna się Godzina święta a w czasie Eucharystii modlimy się za Kapłanów, oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. zwłaszcza w Ipiątek od godz. 15.00.
 • Natomiast w najbliższą sobotę o godz.7.00 będzie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP a od godz. 8.00 Księża jadą z Komunią św. do Chorych.
 • W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.
 • Natomiast w przyszły czwartek (8.06.) obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy o zrobienie OŁTARZY przy ul. WRÓBLEWSKIEGO, OGRODOWEJ, KILIŃSKIEGO i przy POMNIKU KOLEJARZY. Prosimy też Mieszkańców tych ulic, oraz ulic przyległych o umieszczenie obrazów i symboli eucharystycznych w oknach domów.
 • Jeszcze raz zachęcamy do włączenia się w 21 Festyn Elżbietański w którym będziemy uczestniczyć  za dwa tygodnie (10.06.) od godz. 15.00. Za ławkami można nabyć też CEGIEŁKI z których dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wakacji dla Dzieci.
 • Czytajmy Prasę katolicką…  Wydawnictwo Niedziela poleca też nowe pismo, miesięcznik „Magazyn” w którym są artykuły zawierające historię Kościoła i jego związków z narodem. Koszt 15zł.
 • Na koniec składamy wszystkim serdeczne życzenia: Niechaj błogosławieństwo, które dziś otrzymujemy od Bożego Ducha – Ducha Mocy, Miłości i Prawdy, spocznie na wszystkich Parafianach i Gościach. Szczęść Boże!