4. 06.2023 r.

  • W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas Komunii św. Wielkanocnej.
  • Nadal zapraszamy wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu w najbliższą środę i piątek w godzinach: 7.30 – 18.00.
  • Uwaga! W najbliższy czwartek (8.06.) będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała-dzień publicznego wyznania wiary w żywą obecność Chrystusa pośród nas. Bardzo prosimy o zrobienie OŁTARZY przy ul. WRÓBLEWSKIEGO, OGRODOWEJ, KILIŃSKIEGO i przy POMNIKU KOLEJARZY. Prosimy też Mieszkańców tych ulic, oraz ulic przyległych o umieszczenie obrazów i symboli eucharystycznych w oknach domów. Zapraszamy Dzieci klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych, oraz ich Rodziców. Prosimy też Starszych i Młodzież o niesienie chorągwi i feretronów… Przypominamy, że w uroczystość nie ma Mszy św. o godz. 11.30(!) Natomiast przez całą oktawę Bożego Ciała (oprócz soboty) pójdziemy w procesji wokół kościoła w czasie Nabożeństwa czerwcowego o godz.17.30.
  • A w najbliższą sobotę (10.06.) będziemy uczestniczyć w 21. FESTYNIE ELŻBIETAŃSKIM z którego dochód przeznaczymy na Wakacje dla Dzieci. Od godz. 15.00 – 22.00 trwa czas świętowania na które zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Można będzie pojeździć na koniu,  skorzystać z grilla, lub parafialnego stoiska „Kawa- herbata”, a na szczęśliwców, którzy nabędą cegiełki czeka nagroda – TABLET. O godz. 18.30 jest koncert znanego w Polsce artysty Janusza Radka z Zespołem. Po Mszy św. o godz. 19.30 z kazaniem ks. Andrzeja Zwolińskiego będzie losowanie „Supercegiełki”. Ten piękny czas  zakończy występ „Teatru ognia”. Całe wydarzenie będzie transmitowane w Internecie na FACEBOOKU naszej Parafii. Ze względu na Festyn Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu jest po Mszy św. o godz. 7.00.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też przelane na konto Parafii. A ofiary, które złożymy w przyszłym tygodniu do puszek są przeznaczone na Rodziny z Ukrainy.
  • Jeszcze raz dziękujemy za wszelką pomoc i prosimy dobrego Boga, aby obdarzył Parafian i Gości Swoim obfitym błogosławieństwem.