3.05.2026r.
- Dzisiaj przeżywamy 5 niedzielę Wielkanocy. Jest to także święto Konstytucji 3 maja, pierwszego w Europie aktu prawnego nowoczesnego państwa.
- Zakończył się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Nadal jednak polecamy Panu Bogu Młodych, zwłaszcza tych, którzy zdają egzaminy maturalne, aby z radością odpowiedzieli na głos wołającego Chrystusa.
- Zachęcamy wszystkich do kościoła na adorację Najśw. Sakramentu, we środę i piątek od 7.30 – 17.30. W najbliższy piątek będzie także Msza św. w kaplicy na Górze Piasku o godz. 19.00
- Przypominamy o Nabożeństwach majowych, które są odprawiane w naszym kościele, oraz w Kaplicy na Górze Piasku codziennie o godz. 17.30.Zachęcamy również do podtrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
- Uwaga! Od dzisiaj można już zamawiać intencje Mszy świętej do KOŃCA SIERPNIA 2026 r.
- Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też przelane na konto Parafii. Równocześnie ofiary złożone do puszek są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
- I jeszcze jedno ogłoszenie. Z początkiem kwietnia b.r. zakończyliśmy prace związane z renowacją naszego kościoła i otoczenia. Są jeszcze inne zadania do wykonania, jak np. chodnik wokół kościoła, czy schody przed budynkiem plebanii. Jednak przekładamy je na później, po zebraniu funduszy na pokrycie zobowiązań związanych z dotychczasowymi remontami,. Dziękujemy za ogromną hojność, ale też liczymy na dalszą troskę o Parafię. W następną niedzielę (10.05.) po wieczornej Mszy świętej będzie krótki koncert Pana Organisty a Rada Ekonomiczna Parafii zaprasza na spotkanie podsumowujące. Jesteśmy przekonani, że informacje z pierwszej ręki o prowadzonych pracach będą radością dla wszystkich, którym zależy na naszej Parafii.
- Na koniec chcemy złożyć serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Pan napełni Swoją mocą serca Parafian i Gości. Szczęść Boże!