7.07.2024 r.

  • Trwają wakacje, czas wypoczynku, podziwu dla piękna przyrody a dla wielu Osób także czas wytężonej pracy. Módlmy się jednak gorąco, aby nikt z nas nie zrobił sobie „wakacji od Pana Boga”.
  • A w Parafii przygotowujemy się do malowania kościoła. Jak widać zostały zabezpieczone organy, żeby nie zostały zniszczone w czasie remontu, stąd przez parę miesięcy będziemy korzystać z organów elektronicznych… W najbliższych dniach zostaną też postawione w prezbiterium rusztowania i zacznie się konserwacja wnętrza kościoła, która ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku.  Bardzo prosimy o gorącą modlitwę, aby wszystkie plany mogły się bez przeszkód wypełnić. Nie zapominajmy także o dalszych ofiarach zwłaszcza na budowę sanitariatu.
  • Uwaga! Miejskie Centrum Kultury i Sportu,  Dom Kultury w Szczakowej, oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna zapraszają na Festyn „W rocznicę Grunwaldu”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (14. 07.) Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz.16.00. w naszym kościele. Po Mszy św. będą uroczystości pod pomnikiem Grunwaldu, a około godz. 17.30 rozpocznie się część artystyczna przed Domem Kultury, której towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału, szczegóły na plakatach.
  • Również od najbliższej niedzieli możemy już zamawiać intencje Mszalne do końca GRUDNIA 2024 roku.
  • Zapraszamy do czytania Prasy Katolickiej… Bóg zapłać także za ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak również przelane na konto Parafii. Natomiast dzisiejsza składka do puszek będzie  przeznaczona na OGRZEWANIE KOŚCIOŁA.
  • I jeszcze OGŁOSZENIA FINANSOWE: W miesiącu czerwcuzostały złożone na ofiarę następujące kwoty: na tacę 21 827 zł., oraz na główne konto Parafii, tzw. firmowe 14 016 zł. Z tych ofiar  zostały opłacone wydatki stałe: gaz, prąd, woda, służba kościelna, oraz inne opłaty na funkcjonowanie Parafii, jak też na Stolicę Apostolską – 394 zł, na Wakacje dla Dzieci 12 000 zł, oraz na Kurię Diecezjalną 1855 zł.
  • A teraz Panu Jezusowi ukrytemu w Najśw. Sakramencie będziemy powierzać  nasze ważne sprawy…