30.06.2024 r.

• Zakończył się miesiąc czerwiec poświęcony szczególnie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Niechaj przedłużeniem tego czasu  będzie  adoracja Najśw. Sakramentu we środę i piątek w godzinach: 7.30 – 17.30.
  • A w ubiegłą niedzielę w naszej Parafii odbył się 22. Festyn Elżbietański. Bóg zapłać wszystkim Osobom, Środowiskom, Firmom, oraz Instytucjom za wielką pomoc w stworzeniu tego niepowtarzalnego czasu. Na tablicy ogłoszeń widnieją nazwiska Firm i Osób, które włączyły się organizację festynu i pomoc Dzieciom. Chciejmy je przeczytać i od siebie podziękować za wielkie serce!
  • Równocześnie z zakupu „cegiełek” uzyskaliśmy dochód 4710 zł a z zakupu „cukierków” – 3300 zł. Oprócz tego od sprzedających na festynie dostaliśmy 900 zł, z waty cukrowej 500 zł,  z przejazdem końmi 500 zł, z grilla 470 zł, oraz z festynowej kawiarenki 1442 zł co daje 11 822 zł. na renowację kościoła. Natomiast na wakacje dla Dzieci zostało wpłacone przez Firmy 12 000 zł.
  • Bardzo dziękujmy wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię za dotychczasowe ofiary na renowację wnętrza kościoła i muru, oraz budowę Sanitariatu.  Każde wsparcie jest dla nas ważne.
  • Na dzień 28 czerwca 2024 zebraliśmy:135.500,- zł czyli pełny wkład własny na renowację wnętrza kościoła. 66.814,- zł na renowację groty i muru wokół kościoła, brakuje nam 49.982,- zł do osiągnięcia wkładu własnego, abyśmy mogli skorzystać z dotacji rządowej. Mamy 70.051,- zł na budowę Sanitariatu, potrzebujemy jeszcze 199.949,- zł Jest też możliwość ufundowania nowych drzwi do Kaplicy Pojednania i na chór. Więcej ogłoszeń w gablotkach.
  • W tym tygodniu przeżywamy Iczwartek, piątek sobotę i I niedzielę miesiąca lipca. W czwartek o godz. 17.00 rozpoczyna się Godzina święta a w czasie Eucharystii modlimy się za Kapłanów, oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. zwłaszcza w Ipiątek od godz. 16.00. A w Isobotę wyjazd do Chorych z Komunią św. od godz. 8.00.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też przelane na konto Parafii. Natomiast w najbliższą niedzielę (7.07.) Ofiara składana do puszek jest przeznaczona NA OPAŁ na zimę.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech nasza Patronka św. Elżbieta, wyprosi Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!