16.06.2024 r.

  • Miesiąc czerwiec, który przeżywamy, poświęcony jest szczególnie Najświętszemu  Sercu  Pana  Jezusa. Trwajmy codziennie przy Chrystusie, zwłaszcza w czasie Nabożeństw w kościele o godz. 17.30 a w kaplicy na Górze Piasku o 19.00. A jeszcze dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na ostatnią przed wakacjami Eucharystię z uroczystym błogosławieństwem Małżonków i Rodziców przy relikwiach św. Joanny Beretty – Molli.
  • W tym tygodniu Młodzież i Dzieci naszego miasta kończą swój rok szkolny i katechetyczny. Życzymy im udanych wakacji i ciągłej świadomości, że Pan Jezus jest zawsze z nimi. Uroczysta Msza św. dla Dzieci, Rodziców i Wychowawców Zespołu Szkół nr 3, Szkoły Podstawowej nr 9, oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zostanie odprawiona w najbliższy piątek (21.06.) w kościele o godz. 8.00. Zachęcamy do licznego przybycia, aby podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w ciągu roku…
  • Przypominamy też Rodzicom wysyłającym Dzieci na wakacje, aby kierownictwu Kolonii, czy Obozu przekazali NA PIŚMIE żądanie, że chcą, aby ich Dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, zwłaszcza udział w niedzielnej Mszy św. Dotyczy to szczególnie wakacji za granicą!
  • Czytajmy Prasę Katolicką. I wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele inwestycyjne Parafii, zarówno wpłacane na konto, jak również składane na tacę w czasie Mszy świętej.
  • Uwaga! W najbliższą niedzielę (23.06.) będziemy uczestniczyć w 22. FESTYNIE ELŻBIETAŃSKIM z którego dochód przeznaczymy na REMONT KOŚCIOŁA i jego otoczenia. Od godz. 15.00 – 22.00 trwa czas świętowania. Można będzie pojeździć na koniu, czy skorzystać z grilla, lub parafialnego stoiska „Kawa- herbata”, a na szczęśliwców, którzy nabędą cegiełki, oraz cukierki czekają nagrody: tablet i rower... O godz. 18.30 będzie MSZA ŚW. na scenie przed kościołem; o 19.30. KONCERT RAFAŁA KASPRZYCKIEGO z Zespołem; a około 21.30 przedstawienie TEATRU OGNIA. Już teraz możemy nabyć CEGIEŁKI w cenie 30 zł z których dochód przeznaczymy na konserwację kościoła.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza Patronka wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!