19.05. 2024 r.

  • W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Również dzisiaj Dzieci klas trzecich z naszej Parafii przeżywają Uroczystość I Komunii św. Życzymy im, aby zawsze były wierne Jezusowi, którego przyjmują do swoich serc. Pragniemy też serdecznie podziękować ich Rodzicom za troskę o porządek w kościele i wokół kościoła, oraz za dekorację kościoła. Jesteśmy również wdzięczni za 1000 zł złożone przez nich  jako „Dar ołtarza”.
  • Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – Uroczystość Maryi Matki Kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej o godz. 7.00, 9.00, 16.00, lub 18.00.
  • Nadal zapraszamy wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu w najbliższą środę i piątek w godzinach: 7.30 – 17.30. A w najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.
  • Natomiast w przyszły czwartek (30.05.) obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy o przygotowaniu OŁTARZY przy ul. MOŹDZIERZOWCÓW i BATOREGO. Prosimy też Mieszkańców tych ulic, oraz ulic przyległych o umieszczenie obrazów i symboli eucharystycznych w oknach domów.
  • Jeszcze raz zachęcamy do włączenia się w 22 Festyn Elżbietański w którym będziemy uczestniczyć  (23.06.) od godz. 15.00. Za ławkami można nabyć też CEGIEŁKI z których dochód jest przeznaczony na dofinansowanie konserwacji naszego kościoła.
  • Czytajmy Prasę katolicką… Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też przelane na konto Parafii.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niechaj błogosławieństwo, które dziś otrzymujemy od Bożego Ducha – Ducha Mocy, Miłości i Prawdy, spocznie na wszystkich Parafianach i Gościach. Szczęść Boże!