12.05. 2024 r.

  • W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, która przypomina radosną prawdę, że Chrystus po śmierci i Zmartwychwstaniu wstąpił do nieba, aby także nam przygotować wieczne mieszkanie… Również dzisiaj modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne a ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele Seminarium.
  • A jutro (13.05.) przeżywamy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 pójdziemy w procesji z figurą Matki Bożej odmawiając różaniec. Zachęcamy do uczestnictwa w wielkiej modlitwie za nasze rodziny, Ojczyznę i cały świat potrzebujący opieki Matki Bożej.
  • Nadal zapraszamy wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu w najbliższą środę i piątek w godzinach: 7.30 – 18.00.
  • Zapraszamy również na setną Ogólnopolska Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę, która odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę. Więcej ogłoszeń na plakacie.
  • A w najbliższą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Dzieci ze Szkół Podstawowych nr 9 i 10 będą przeżywać Uroczystość IKomunii św. o godz. 11.30. Prosimy Osoby niezwiązane z Dziećmi klas trzecich, aby w niedzielę uczestniczyły we Mszy świętej w innych godzinach. Spowiedź dla Dzieci Pierwszokomunijnych, ich Rodziców i Krewnych będzie w sobotę (18.05.) o godz. 9.00.  Prosimy o szczególną modlitwę w ich intencji.
  • Przypominamy też, że w najbliższą niedzielę (19.05.)  o godz. 16.00 będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. dla Małżeństw i Rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Molli.
  • Natomiast za dwa tygodnie (26.05.) w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Jutro, oraz we środę (15.05.) Dzieci klas czwartych mają próby przed tym wydarzeniem.
  • Zbliża się termin uroczystości Bożego Ciała. W tym roku 30. maja pójdziemy ulicami:WOLNOŚCI, JAGIELLOŃSKĄ, oraz MOŹDZIERZOWCÓW do kaplicy św. Stanisława na Górze Piasku, gdzie zakończy się procesja.
  • Nadal zachęcamy do włączenia się w 22 Festyn Elżbietański w którym będziemy uczestniczyć  23.06. /w NIEDZIELĘ/  Jego dochód jest przeznaczony na konserwację naszego zabytkowego kościoła. Natomiast wpłaty na konto Parafii na Wakacje dla Dzieci (od Firm i Osób prywatnych) będą przeznaczone na ten cel.
  • Na koniec chcemy złożyć serdeczne życzenia: Niech Chrystus Pan wstępujący do nieba  napełni Swoją mocą serca wszystkich Parafian i Gości. Szczęść Boże.!