5.05.2024 r.

• W ważnym czasie dla naszej Ojczyzny razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas Nabożeństwa majowego, które odprawiamy w kościele codziennie o godz.17.30, a w kaplicy na Górze Piasku o 19.00. Dzieci od poniedziałku do piątku otrzymują specjalne obrazki a najwytrwalsze zostaną wpisane do „Złotej Księgi Nabożeństw”.
  • Nadal zapraszamy wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu, we środę i piątek od 7.30 – 17.30.
  • Również we środę (8.05.) zapraszamy na Mszę św. do Kaplicy św. Stanisława na Górze Piasku o godz. 19.00.
  • A w najbliższą niedzielę (12.05.) będziemy się modlić o powołania do Kapłaństwa i życia zakonnego wraz z przełożonym Seminarium i seminarzystą, którzy przybędą do naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie spotkanie z Osobami Dorosłymi a po Mszy św. o godz. 11.30 – spotkanie z dziećmi. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Seminarium duchowne.
  • Natomiast za dwa tygodnie (19.05.) w czasie Mszy św. o godz. 11.30 będziemy przeżywać Uroczystość PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji Dzieci, które się do niej przygotowują.
  • Uwaga! W dniu 23. 06. 2024 r. nasza Parafia organizuje 22. FESTYN ELŻBIETAŃSKI święto Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. Zapraszamynawspólne świętowanie i na zabawę już od godziny 15.00. Prosimy  też o pomoc w jego organizacji.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też przelane na konto Parafii.
  • I jeszcze ogłoszenia finansowe: W miesiącu kwietniu zostały złożone na ofiarę następujące kwoty: na tacę 27 726 zł., oraz na główne konto Parafii, tzw. firmowe 4 234 zł. Z tych ofiar  zostały opłacone wydatki stałe: gaz, prąd, woda, służba kościelna, oraz inne opłaty na funkcjonowanie Parafii 23 008 zł. Wpłacono teżna Uczelnie katolickie 3 830 zł., oraz na Kurię Diecezjalną 1 883 zł.
  • Bardzo dziękujemy za dotychczasowe ofiary i prosimy o dalsze wspieranie tego dzieła. Równocześnie w przedsionku kościoła są koperty z numerem konta Parafii, które można przekazać innym zainteresowanym Osobom.
  • Na koniec Panu Jezusowi ukrytemu w Najśw. Sakramencie chcemy sprawy nasze powierzyć…