10.03. 2024r.

  • Przeżywamy dziś czwartą niedzielę W. Postu nazywaną “Niedzielą Radości”. Kościół Święty cieszy się z obfitych łask płynących z Sakramentu Chrztu Świętego i Eucharystii. W wielu kościołach w dniu dzisiejszym jest używany różowy kolor szat liturgicznych. Przypominamy też o Gorzkich Żalach o godz. 17.15.
  • W najbliższą środę od godz. 7.30 -17.30, oraz w piątek od 7.30 -16.30 trwa w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu.
  • Uwaga! W najbliższy piątek (15.03) o 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, przede wszystkim Dzieci. W tym dniu o godz. 17.30 będzie również Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, natomiast Młodzież i Dorosłych zachęcamy do uczestnictwa w specjalnej DRODZE KRZYŻOWEJ ULICAMI NASZEJ PARAFII. Rozpoczniemy jąprzy kościele o godz. 19.00,idąc od kościoła ulicami: Sobieskiego, Moździeżowców i Batorego do kaplicy św. Stanisława. Od kaplicy ul. Polną, Jaworznicką i Sobieskiego – do kościoła, gdzie otrzymamy błogosławieństwo na zakończenie Nabożeństwa.
  • A za tydzień w 3 niedzielę miesiąca będzie odprawiona Msza św. w intencji Rodzin o godz. 16.00. przy relikwiach św. Joanny Beretty-Molli. Serdecznie na nią zapraszamy.
  • Pragniemy również przekazać aktualne dane o finansach Parafii:
  • W miesiącu lutym zostały złożone na ofiarę następujące kwoty: na tacę – 21 032 zł., oraz na konto Parafii– 8 776 zł. Z tych ofiar  zostały opłacone wydatki stałe: gaz, prąd, woda, służba kościelna – 14 546 zł,  na klasztory klauzurowe 2.02. 535 zł., na Kościoły na Wschodzie – 383zł., oraz na Kurię Diecezjalną –1 883 zł.
  • Na koncie budowy sanitariatu mamy obecnie 28 916 zł. a na koncie renowacji wnętrza kościoła jest 86 898 zł. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe ofiary, zwłaszcza na uzupełnienie wkładu własnego na malowanie kościoła i prosimy o dalsze wspieranie tego dzieła. Równocześnie za ławkami są jeszcze koperty, które można przekazać innym zainteresowanym Osobom.
  • Zgodnie z tradycją naszej Parafii możemy już składać żywność do kosza znajdującego się przed bocznym ołtarzem. Na pomoc dla potrzebujących będzie przeznaczony również dochód z zakupu „paschalików”, oraz „baranków wielkanocnych”. Zachęcamy też do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za ofiary składane na tacę w czasie Mszy świętej, oraz na Konto Parafii.
  • Na koniec życzymy wszystkim, aby św. Elżbieta nasza patronka wyprosiła Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!