6.01.2024 r

  • Obchodzimy dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną też uroczystością Trzech Króli. W wielu domach oznaczamy drzwi literami: C+M+B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie), lub: K+M+B (czyli pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara), oraz wpisujemy obecny rok – 2024. Ofiara składana na tacę w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na potrzeby Misji.
  • A w gablotkach i na stronie internetowej jest wywieszony grafik odwiedzin kolędowych w naszych domach. Prosimy sprawdzić, oraz zgłosić pomyłki i braki, jeśli takie powstały. Nadal, ze względu na kolędę, w sprawach kancelaryjnych przychodzimy we wtorek, środę, czwartek i piątek po Mszy świętej wieczornej.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza Patronka, wyprosi Parafianom i Gościom wiele błogosławieństw. Szczęść Boże!