10.09.2023 r.

• Dzisiejsza niedziela to niezwykły dzień. Po długiej modlitwie i rozważaniach Kościół uroczyście ogłasza, że rodzina Ulmów: Rodzice i siedmioro dzieci, którzy zostali zamordowani przez Niemców za pomoc rodzinom żydowskim, zostali włączeni do grona błogosławionych w niebie. Modlimy się, aby święci męczennicy z Markowej wspierali polskie Rodziny żyjące na początku 21 wieku.
  • W dniu dzisiejszym rozpoczyna się też Tydzień Wychowania, czas szczególnej modlitwy w intencji Dzieci, Młodzieży, Nauczycieli i Katechetów. Prosimy dobrego Boga, aby obdarzał wszystkich Swoją łaską i miłosierdziem.
  • Uwaga! Grupa „MamyCzas” zaprasza w najbliższy wtorek wszystkie młode Mamy na Mszę św. u nas w kościele o godz. 10.00., a potem na spotkanie przy kawie i herbacie, oczywiście z małymi dziećmi. Tel. kontaktowy pod chórem i na stronie Parafii (502 408 167).
  • Tradycyjnie we środę i piątek trwa w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 – 18.00.
  • I jeszcze we środę  modlimy się za Ojca św., Ojczyznę i Radio Maryja w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. pójdziemy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej…
  • A najbliższa sobota (16.09.) to specjalny dzień gospodarczy w naszej Parafii. Zachęcamy dorosłych i młodzież do pomocy  przy robieniu porządków wokół kościoła i plebanii. Początek o godz. 10.00.
  • Natomiast w niedzielę zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 15.00 w intencji Rodzin. Będziemy szczególnie dziękować Panu Bogu, że w czasie tegorocznych wakacji w rekolekcjach zorganizowanych przez Jaworznicki Ośrodek Ruchu Spotkań Małżeńskich uczestniczyło ponad 700 osób.
  • Również w niedzielę (17.09.)  rozpocznie się Marsz dla życia i rodziny pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” o godz. 15.00 przed sosnowiecką Katedrą, Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce.
  • Uwaga! Chcemy, aby do końca września zebrać ofiary po 100 zł od Rodziny na budowę budynku WC obok kościoła. Na koncie Parafii złożono na ten cel 20 830 zł.
  • Pamiętajmy też, że do końca grudnia chcemy zebrać też tzw. wkład własny, aby otrzymać dofinansowanie na konserwację wnętrza naszego zabytkowego kościoła. Obecnie na koncie jest 2 100. zł.
  • A 14 października 2023 r. w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędą się Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza do udziału w uroczystości Małżonków, którzy w tym roku obchodzą 25., 50. lub 60. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy w zakrystii, lub kancelarii do 23 września.
  • Czytajmy prasę katolicką… I wielkie Bóg zapłać za ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy świętej, jak też wpłacane na konto naszej Parafii.Dziękujemy także za ofiary do puszek złożone dziś na Rodziny z Ukrainy.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom obfite Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże!