27.08. 2023 r.

  • Kilka dni przed rocznicą wybuchu II wojny światowej modlimy się gorąco o błogosławieństwa potrzebne dla naszej Ojczyzny i całego świata.
  • Jak już wiadomo księża: Mariusz Kafel i Michał Gogól zostali przeniesieni do innych parafii. Natomiast do naszej parafii przyszedł ks. Łukasz Rzemiński, którego serdecznie witamy i życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.  
  • W związku z mniejszą ilością księży w Parafii zostały podjęte zmiany organizacyjne: Intencje Mszy świętych w ciągu tygodnia będą przyjmowane na godz. 7.00 i 18.00. W Ipiątek nie będzie Mszy św. o godz. 16.00., a w intencji Dobroczyńców będziemy się modlić w drugą niedzielę miesiąca o godz. 11.30. Równocześnie w piątki, (oprócz Ipiątku), przychodzimy do kancelarii od godz. 16.30 – 17.15.
  • Nadal zachęcamy wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu we środę i piątek w godzinach: 7.30 – 18.00.
  • U początku nowego roku szkolnego i katechetycznego Chrystus wzywa nas też do przemiany serc w Sakramencie Pokuty. Można skorzystać ze Spowiedzi świętej szczególnie w czwartek od godz.17.30, oraz w I piątek przed Mszą poranną i od godz.15.00. We czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00, oraz na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji Kapłanów. W Ipiątek po godz. 15.00 co pewien czas będzie udzielana Komunia św. pierwszopiątkowa. Natomiast w Isobotę (2.09) księża jadą z Komunią św. do Chorych od godz. 8.00.
  • Jak już zapowiadaliśmy pierwsze spotkanie Rady Ekonomicznej odbędzie się za tydzień w niedzielę (3.09.) o godz. 19.00, po wieczornej Mszy św.
  • A już w przyszły poniedziałek (4.09.) będziemy uczestniczyć we Mszy świętej na rozpoczęcie Roku Szkolnego o godz. 8.00.
  • Zachęcamy też do czytania Prasy Katolickiej… Bóg zapłać także za ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak również przelane na konto Parafii.
  • Na koniec składamy serdeczne Bóg zapłać za dobro świadczone na rzecz Parafii. Niech nasza Patronka św. Elżbieta wyprosi Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask.   Szczęść Boże!