13.08.2023 r.

  • Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując decyzje nie używania napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie wszystkim plaga alkoholizmu. Modlimy się też, aby Ojczyzna nasza była wierna Jasnogórskim ślubom Narodu.
  • Przypominamy, że pojutrze (15.08.) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny. Nie zapomnijmy, że uczestnictwo we Mszy świętej obowiązuje nas w tym dniu jak w niedzielę. Stąd zapraszamy na Msze św. o godz.7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Tradycyjnie po Mszach świętych zostaną poświęcone zioła i owoce z tegorocznych zbiorów. W tym dniu ofiary złożone do puszek są przeznaczone na pomoc poszkodowanym przez powódź w Słowenii. A Stowarzyszenie „Betlejem” zaprasza 15 i 16 sierpnia księży i parafian na Peregrynację Relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Więcej na plakatach.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej… Bóg zapłać także za ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak również przelane na konto Parafii. Za tydzień w 3 niedz. miesiąca ofiary „na tacę” będą przeznaczone na cele inwestycyjne Parafii. Nadal zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu we środę i piątek w godzinach: 7.30 – 18.00.
  • Pragniemy też poinformować, że Pielgrzymi z Oświęcimia przysłali gorące podziękowania wszystkim Parafianom, którzy z ogromną otwartością przyjęli ich w swoich domach a w dowód wdzięczności ofiarowali za nas Mszę św. na Jasnej Górze. (Pełny tekst podziękowań jest wywieszony w gablotce).
  • Przypominamy, że również w tym roku można otrzymać dofinansowanie wyprawek szkolnych w ramach programu „DOBRY START”.
  • Uwaga! Stowarzyszenie Przyjaciół „Spotkań Małżeńskich” Oddział w Jaworznie serdecznie zaprasza na Wakacyjne Rekolekcje RodzinPo pierwsze Rodzina! – organizowane przy wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na rekolekcje w pobliżu Starego Sącza od 16.08. do 24.08.2023r.Więcej ogłoszeń na plakatach.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta-patronka ludzi miłosiernych, wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask.