6. 08.2023 r.

 • W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Ten uroczysty dzień przypomina, co Bóg przygotował wszystkim, którzy Go miłują.
 • Jutro (7.08.) zatrzyma się w naszej Parafii Pielgrzymka Oświęcimską na Jasną Górę. Prosimy przyjść pod kościół około godz. 18.00 i zaprosić pielgrzymów do swoich domów. Niech wypełnią się w naszym życiu słowa Pana Jezusa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Natomiast we wtorek (8.08.) rozpocznie swoją pielgrzymkę do Matki Bożej Grupa Złota z Jaworzna.
 • Nadal zachęcamy wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu we środę i piątek w godzinach: 7.30 – 18.00.
 • W najbliższą niedzielę (13.08.) zapraszamy do uczestnictwa w „Nabożeństwie Fatimskim”. Po Mszy św. o godz. 18.00 w intencji Ojca św. Ojczyzny i Radia Maryja pójdziemy w procesji z figurą Matki Bożej odmawiając Różaniec.  Również od tej niedzieli można zamawiać intencje Mszy św. do końca kwietnia 2024 r.
 • Natomiast w przyszły wtorek (15.08.) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny.
 • Bardzo dziękuję Panom z Rady Ekonomicznej, którzy zdołali mnie przekonać, że trzeba się dzielić wiedzą o finansach Parafii z Osobami zatroskanymi o jej los i funkcjonowanie w przyszłości. Cały czas troszczę się o sprawy materialne Parafii, choć nie miałem w zwyczaju tego ogłaszać publicznie. Obecnie, gdy zabiegamy o dofinansowanie remontu wnętrza kościoła jest jeszcze większa potrzeba wymiany informacji.

Chciałbym zatem przekazać aktualne dane o finansach Parafii:

 • W miesiącu lipcu zostały złożone na ofiarę następujące kwoty: na tacę – 16 522 zł; do puszek – 5 086 zł.; na konto – 9401 zł.
 • Z tych ofiar  zostały opłacone wydatki stałe: gaz, prąd, woda, służba kościelna, ofiara na Kurię Diecezjalną w kwocie 14 197 zł. Wpłacono też na samochody dla Misjonarzy – 2969 zł.; na Rodziny w Ukrainie –990 zł Oprócz tego taca z 2.07. w kwocie 5700 zł została przekazana na konto spalonego kościoła w Sosnowcu.
 • Na koncie budowy sanitariatu mamy obecnie 7 820 zł (z puszki i wpływów na konto Parafii), natomiast na koncie renowacji wnętrza kościoła jest 200 zł.

Rada Ekonomiczna, która służy bezinteresownie (w formie wolontariatu) naszej Parafii będzie się spotykać raz w miesiącu ze wszystkimi osobami zainteresowanymi sprawami gospodarczymi parfii. Ze względu na okres urlopowy pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 3 września o godz. 19:00,   po wieczornej Mszy św.

 • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej… Bóg zapłać także za ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak również przelane na konto Parafii. W najbliższą niedzielę ofiara „do puszek” będzie przeznaczona na Rodziny w Ukrainie.

Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom Dzieci Komunijnych za „dar ołtarza”: obrusy na ołtarze, oraz mszał z czytaniami o Matce Bożej.

A na plakatach przy kościele są umieszczone informacje na temat Jaworznickiego Programu Obywatelskiego, chciejmy się z nimi zapoznać i wziąć udział w głosowaniu.

 • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta – patronka ludzi miłosiernych, wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!