23.07.2023 r.

  • Wakacje które przeżywamy to również czas Rekolekcji dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci. Módlmy się gorąco, aby wszyscy wrócili do domu pełni radości i promieniowali Bożym światłem na swoje otoczenie.
  • A dzisiaj, po Mszy świętej, zostaną poświęcone pojazdy na parkingu przy kościele z racji obchodzonego wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji Kierowcy mogą złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich Misjonarzy.
  • Zachęcamy też wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu w najbliższą środę i piątek w godzinach: 7.30 – 18.00.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej… Bóg zapłać także za ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak również przelane na konto Parafii.
  • Przypominamy, że zbieramy fundusze na budowę nowego budynku higieniczno – sanitarnego. Mamy nadzieję, że jeśli do końca września tego roku zostanie złożona ofiara 100 zł. od Rodziny – budowa szybko posunie się do przodu.
  • I jeszcze jedno ogłoszenie: W związku z informacjami na temat konserwacji wnętrza naszego kościoła chcemy poinformować, że Projekt dofinansowania związany jest z Rządowym Programem Odbudowy Zabytków. W Jaworznie dotyczy to naszego kościoła, który jest wpisany do Ogólnopolskiego Rejestru zabytków. Dotację otrzyma Urząd Miejski, który podpisze umowę z naszą parafią, jeśli wypełnimy wszystkie formalności. Jedną z nich jest wniesienie wkładu własnego w wysokości 20% wartości dotacji tj. ponad 200 tys. złotych. Wierzymy, że uda nam się zebrać taką kwotę do końca roku, abyśmy mogli przystąpić do prac. Pragniemy podziękować Radzie Ekonomicznej naszej Parafii, która zainicjowała włączenie się do tego programu, Panu Prezydentowi Pawłowi Silbertowi, wraz z Pracownikami Urzędu Miasta Jaworzna za podjęcie tej inicjatywy, oraz Pani Poseł Ewie Malik, która osobiście wspiera ten projekt.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta-patronka ludzi miłosiernych, wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!