21.05. 2023 r.

  • W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, która przypomina radosną prawdę, że Chrystus po śmierci i Zmartwychwstaniu wstąpił do nieba, aby także nam przygotować wieczne mieszkanie…
  • Również dzisiaj Dzieci klas trzecich z naszej Parafii przeżywają Uroczystość IKomunii św. Pragniemy w związku z tym serdecznie podziękować ich Rodzicom za troskę o porządek i dekorację kościoła. Jesteśmy również wdzięczni za „Dar ołtarza” – Mszał i Lekcjonarz na Msze św. o Matce Bożej, oraz obrusy na ołtarze.
  • Nadal zapraszamy wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu w najbliższą środę i piątek w godzinach: 7.30 – 18.00.
  • Przypominamy, że w najbliższy piątek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 jest organizowany PIKNIK RODZINNY od godz. 16.00.
  • A za tydzień w niedzielę (28.05.) w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Jutro, oraz we czwartek (25.05.) Dzieci klas czwartych mają próby przed tym wydarzeniem o godz. 19.00. Natomiast spowiedź Dzieci, ich Rodziców i Krewnych będzie w sobotę (27.05.) od godz. 9.00.  
  • Również za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, będziemy się modlić o powołania do Kapłaństwa i życia zakonnego, Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na Seminarium duchowne.
  • Zbliża się termin uroczystości Bożego Ciała. W tym roku 8. czerwca pójdziemy ulicami:WOLNOŚCI, JAGIELLOŃSKĄ, WRÓBLEW- SKIEGO i ARIAŃSKĄ a potem wrócimy ul. OGRODOWĄ,  KILIŃSKIEGO, KABLOWĄ i JAGIELLOŃSKĄ do kościoła, gdzie zakończy się procesja.
  • Jeszcze raz zachęcamy do włączenia się w 21 Festyn Elżbietański w którym będziemy uczestniczyć  już 10.06. od godz. 15.00. Za ławkami można nabyć też CEGIEŁKI z których dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wakacji dla Dzieci. A już dzisiaj dziękujemy Panu Tadeuszowi Gawlakowi, który wciąż troszczy się o porządek wokół kościoła i plebanii.
  • Czytajmy Prasę katolicką… Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na cele inwestycyjne Parafii.
  • Na koniec chcemy złożyć serdeczne życzenia: Niech Chrystus Pan wstępujący do nieba  napełni Swoją mocą serca wszystkich Parafian i Gości. Szczęść Boże.!