30.04.2023 r.

  • W dniu dzisiejszym przeżywamy czwartą Niedzielę Wielkanocy, która rozpoczyna Tydzień modlitw o Powołania do Służby Bożej. Módlmy się gorąco, aby również w naszej Parafii byli ci, którzy odpowiedzą na wołanie Chrystusa: „Pójdź za mną”.
  • Zachęcamy wszystkich na adorację Najśw. Sakramentu, w tym tygodniu tylko w piątek od 7.30 – 18.00.
  • Jutro rozpoczynamy tradycyjne Nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. W czasie ich trwania Dzieci będą otrzymywaćspecjalne obrazki.Zachęcamy też do podtrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kaplicach.
  • A już w najbliższą środę (3.05.), obchodzimy Uroczystość Matki Bożej, głównej patronki Polski – dzień wielkiej modlitwy za Ojczyznę. W tej intencji będziemy się modlić podczas Mszy świętych o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Natomiast w najbliższy piątek (5.05) jest dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.
  • W tym tygodniu przeżywamy Iczwartek, piątek, Isobotę i Iniedzielę miesiąca maja. W I czwartek o 17.00 rozpoczyna się Godzina święta a w czasie Eucharystii modlimy się za Kapłanów, oraz o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź św. od godz. 15.00 a o 16.00 Msza święta w intencji Dobroczyńców naszej Parafii. Natomiast w Isobotę (6.05.) będzie odprawiona Msza św. wynagradzająca NMPannie o godz. 7.00 a potem wyjazd do Chorych z Komunią świętą od godz.8.00.
  • Pragniemy poinformować, że po 7 latach kończy posługę organisty w naszej parafii Pan Mateusz Niedopytalski. Chcemy Go otoczyć modlitwą i podziękować za całokształt Jego muzycznej posługi. Życzymy Mu nieustającej radości z gry w dalszych latach służby: Bogu i ludziom.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też przelane na konto Parafii.
  • Zbliża się czas 21 Festynu Elżbietańskiego. Módlmy się o dobre przygotowanie i piękne przeżycie święta Parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w zakupie Cegiełek, oraz do pomocy w jego organizacji. Włączmy się jak najliczniej, żeby radość tego dnia ogarnęła większą niż do tej pory liczbę Uczestników.
  • Na koniec chcemy złożyć serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Pan napełni Swoją mocą serca Parafian i Gości. Szczęść Boże!