10.04.2023 r.

  • Wszyscy trwamy w uroczystym świętowaniu Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa- Jest to najważniejszy czas Roku Liturgicznego. Chciejmy więc jak najdłużej przystępować do Komunii świętej i wypraszać Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia: od dzisiaj do soboty włącznie o godz.17.30.
  • W dniu dzisiejszym pragniemy serdecznie dziękować za ofiary złożone na tacę w czasie Świąt, oraz za dzisiejszą ofiarę na Uczelnie katolickie. Bardzo dziękujemy wszystkim Osobom, które złożyły dary do koszy dla Potrzebujących, tym, którzy nabyli „paschaliki” i „baranki”, oraz Anonimowym Ofiarodawcom. Cieszymy się też, że działa Parafialna Grupa Charytatywna i Szkolne Koło Charytatywne.
  • W radosnym czasie Wielkanocy pragniemy też bardzo podziękować Księżom Michałowi i Mariuszowi  za posługę w konfesjonale, oraz przewodniczenie Nabożeństwom „Świętego Triduum”. Bóg zapłać Szymonowi Kolbuszowi, Służbie Liturgicznej, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, i Organiście Mateuszowi, którzy pięknie przygotowali liturgię tych wielkich dni,  oraz tym, którzy dbają o transmisję wydarzeń parafialnych. Dziękujemy Szymonowi Kolbuszowi, jak również innym Osobom, za poprowadzenie Drogi Krzyżowej ulicami Parafii. Dziękujemy także Państwu Horwacikom i Stano, Paniom Barbarze Słowik i Joannie Żurek, Panom Jakubowi Smolikowi, Wiesławowi Pisarczykowi, Szymonowi Kolbuszowi Tadeuszowi Janiszowi i Tomaszowi Musiałkowi za wykonanie Grobu Pańskiego; jak też Pani Agnieszce Zychler – Gładysek,  Barbarze Biskup i Łukaszowi Kokoszka  za zrobienie ciemnicy a Państwu Stańczakom za troskę o kwiaty. Pragniemy jeszcze dziękować Pani Annie Musiałek, która dba o czystość kościoła, Panu Kościelnemu Wiesławowi Pisarczykowi, Panom Jerzemu Klub i Robertowi Stróżniakowi za pomoc w zakrystii, oraz Państwu Kokoszkom troszczącym się o obrusy na ołtarzach.  Bóg zapłać Pani Annie Kalisz i Panu Jakubowi Smolikowi za zrobienie porządków przy krzyżu misyjnym. Bardzo dziękujemy wreszcie naszej Gospodyni Pani Anieli Patucha, Panu Andrzejowi Rakowi, oraz innym cichym Pomocnikom, dzięki którym nasza parafia jest ciągle piękna i zadbana. W tym roku szczególne „Bóg zapłać” kierujemy do Pana Tadeusza Gawlaka, który organizował i pomagał w robieniu porządków wokół kościoła i wikarówki, dziękujemy  też za wszelką pomoc Parafialnej Radzie Ekonomicznej.
  • A w tym tygodniu pamiętajmy o adoracji Najśw. Sakramentu we środę i piątek od godz. 7.30.-18.00.
  • Już w najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Święto Bożego Miłosierdzia, dzień w którym możemy otrzymać od Boga nieprzeliczone zdroje łask a o godz. 15.00 zostanie odprawione Nabożeństwo kończące Nowennę do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu część ofiar złożonych „na tacę”  będzie przeznaczona na Diecezjalną Caritas a ofiary do puszek na pomoc Rodzinom w Ukrainie.
  • Na koniec  pragniemy złożyć wszystkim serdeczne życzenia: Niech Jezus Zmartwychwstały obdarzy Parafian i Gości obfitym Bożym błogosławieństwem.