2.04. 2023 r.

A. WIELKI CZWARTEK-Dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. O godz.18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. W czasie Mszy świętej będziemy mogli przyjąć Komunię świętą pod dwiema Postaciami. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00. A Straż Honorowa NSPJ poprowadzi  specjalną adorację o godz. 21.00.

B. WIELKI PIĄTEK– Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych… Zapraszamy też na Drogę Krzyżową: Młodzież i Starszych na godz.9.00 a Dzieci na 11.00. O godz.15.00-rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Równocześnie cały czas trwa adoracja Pana Jezusa w ciemnicy.

O godz.18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku, podczas której przeżyjemy adorację krzyża. Ofiary złożone w Wielki Piątek są przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie.

Po skończonych uroczystościach przez całą noc adorujemy Pana Jezusa w Grobie kolejnymi ulicami – tradycyjny plan adoracji wywieszony jest w gablotkach. W czasie nocnej adoracji można będzie skorzystać ze SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ od godz. 21.00 do 3.00. W tym roku od godz. 20.00-6.00 będzie też trwał MODLITEWNY SZTURM do nieba za Ojczyznę i o Pokój na świecie. O każdej pełnej godzinie odmawiamy cząstkę Różańca a pozostały czas przeznaczamy na modlitwę w ciszy. Prosimy, aby chętni do prowadzenia Różańca wpisywali się na listę za ławkami.

C. WIELKA SOBOTA-Przed południem przyjdziemy poświęcić pokarmy na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00 -12.00 (!) co godzinę a na Górze Piasku przed kaplicą o godz.10.00 W tym dniu będziemy mogli podzielić się pokarmami na świąteczny stół z ludźmi potrzebującymi. O godz.17.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia a o godz.18.00 rozpoczną się Obrzędy Wielkiej Soboty. Po uroczystym poświęceniu ognia i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych będziemy uczestniczyć we Mszy św.

D. NIEDZIELA WIELKANOCNA-Uroczysta Procesja Rezurekcyjna i Msza św. o godz. 6.30. Prosimy przygotować na procesję chorągwie i feretrony. Następne Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz.17.30- Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

E. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY– Msze św. jak w każdą niedzielę o godz.7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone na uczelnie katolickie. O godz.17.30 Nowenna do Bożego Miłosierdzia.