2.04. 2023 r.

  • Niedziela dzisiejsza rozpoczyna najważniejszy czas Roku Liturgicznego, którego szczytem jest Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Wielkanocna. Wszyscy, którzy pobożnie uczestniczą w świętych obrzędach mogą uzyskać łaskę odpustu zupełnego. W tym roku obrzędy „Triduum” można będzie także oglądać w Internecie…
  • Również dzisiaj na Placu Papieskim w Sosnowcu odbędzie się spotkanie modlitewne. Chcemy się wspólnie modlić, oraz wyrazić naszą jedność, wdzięczność i przywiązanie do św. Jana Pawła II i jego nauczania. Spotkanie na Placu Papieskim rozpocznie się o godz. 19.30… Prosimy zabrać ze sobą świece.
  • Aby otworzyć się na Bożą Miłość skorzystajmy ze spowiedzi świętej. Prosimy nie odkładać jej na ostatnią chwilę… Przypominamy też, że kancelaria w naszej Parafii jest czynna tylko do Wielkiej Środy a potem od wtorku po Wielkanocy.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też złożone do puszek „na kwiaty do Bożego Grobu”. A pod chórem można jeszcze nabyć „PASCHALIKI” i „BARANKI”. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na pomoc dla potrzebujących…
  • Uwaga! Dzieci, które uczestniczyły w Drogach Krzyżowych, Rekolekcjach i będą obecne w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę prosimy by przyniosły potwierdzenia do zakrystii w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy świętej.
  • OGŁOSZENIA O NABOŻEŃSTWACH…
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta wyprosi wszystkim świadczącym dobro obfitość Bożych łask.