19. 03. 2023r.

  • Przeżywamy dziś czwartą niedzielę W. Postu nazywaną “Niedzielą Radości”. Kościół Święty cieszy się z obfitych łask płynących z Sakramentu Chrztu Świętego i Eucharystii. W wielu kościołach w dniu dzisiejszym jest używany różowy kolor szat liturgicznych… . Również dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła Małżeństwa i Rodziny na Mszę świętą o godz. 16.00 przy relikwiach św. Joanny Beretty – Molli. Przypominamy też o Gorzkich Żalach o godz. 17.15.
  • W dniu dzisiejszym rozpoczęły się w naszej Parafii Rekolekcje dla Dorosłych, a także dla Dzieci i Młodzieży. Tematem rekolekcji są słowa: „Zbudź się o śpiący” Gorącą modlitwą otoczmy ks. Macieja i Kleryka, którzy będą prowadzić różnorodne zajęcia w szkołach. Zapraszamy serdecznie Dorosłych, Dzieci i Młodzież do owocnego przeżywania tych błogosławionych dni. We środę (22.03.) wszyscy mogą skorzystać ze spowiedzi świętej… Uwaga! W czasie Mszy świętych we środę będzie zbierana składka na potrzeby Rekolekcji… Chcemy też zaprosić naszych Seniorów, oraz Parafian mieszkających za granicą do oglądania „na żywo” transmisji Rekolekcji na stronie internetowej Parafii od dzisiaj do środy w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
  • Najbliższa środa jest również dniem Pokuty i Pojednania, dlatego nie będzie spowiedzi podczas nauk rekolekcyjnych dzisiaj, w poniedziałek i wtorek. Ze względu na rekolekcje nie ma też dyżuru w kancelarii w najbliższy wtorek i środę.
  • Program Rekolekcji…
  • A w najbliższą sobotę (25.03.) przeżywamy Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy składać przyrzeczenie Duchowej Adopcji jednego Bogu znanego Dziecka, którego życie jest zagrożone, aby mogło się szczęśliwie narodzić i żyło w mądrości i łasce u Boga i u ludzi.
  • Zgodnie z tradycją naszej Parafii możemy składać żywność do kosza znajdującego się przed bocznym ołtarzem. Na pomoc dla potrzebujących będzie przeznaczony również dochód z zakupu „paschalików”, oraz „baranków wielkanocnych”. Zachęcamy też do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za ofiary składane na tacę w czasie Mszy świętej.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta i św. Joanna Beretta-Molla wyproszą Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!