5.03.2023 r.

  • Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. W tym czasie gorąco się modlimy, aby zakończył się dramat wojny na Ukrainie a Uchodźcy mogli szybko wrócić do swojej ojczyzny.
  • A w najbliższą środę od godz. 7.30 -18.00, oraz w piątek od 7.30 -16.30 trwa w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu.
  • Nadal zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach parafialnych, przede wszystkim w Drodze Krzyżowej w piątek (Dzieci godz.16.30, Dorośli o 17.30), jak również w Gorzkich Żalach w niedzielę o 17.15.
  • A za dwa tygodnie (18.03.) o godz. 18.00 rozpoczyna się także czas REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci. Będzie je prowadził salezjanin ks. Maciej Sokalski. Już teraz módlmy się o obfite owoce tych świętych dni.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też przelane na konto Parafii. Również dzisiaj ofiary do puszek są przeznaczone na Kościoły misyjne.
  • Zbliżają się Święta Wielkanocne, gdy z radością zasiądziemy do świątecznych stołów. Zgodnie z tradycją naszej Parafii możemy składać żywność do kosza znajdującego się przed bocznym ołtarzem. Na pomoc dla potrzebujących będzie przeznaczony również dochód z zakupu „paschalików”. Są to świece, które zapalimy najpierw w trakcie Wigilii Paschalnej, a później przy Śniadaniu Wielkanocnym. Możemy je nabyć już od dzisiaj. Koszt dużej świecy 18 zł, małej 9 zł. Natomiast w przyszłą niedzielę będzie comiesięczna zbiórka do puszek na program Rodzina Rodzinie. W gablotach na specjalnych serduszkach są podane dotychczasowe wpłaty na ten program, za które bardzo dziękujemy.
  • Na koniec Panu Jezusowi ukrytemu w Najśw. Sakramencie sprawy ważne powierzać pragniemy…