26.02.2023.

  • Rozpoczął się Wielki Post- najbardziej święty czas Roku Liturgicznego. Już dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale o godz.17.15 a po nich na Mszę wieczorną.
  • Trwa także Tydzień trzeźwości, czas szczególnej modlitwy w intencji Osób uzależnionych i ich Rodzin. Jest to również dobry moment na złożenie przyrzeczenia nie używania alkoholu pod żadną postacią, przynajmniej w czasie Wielkiego Postu…
  • A w najbliższą środę od godz. 7.30 -18.00, oraz w piątek od 7.30 -16.00 trwa w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu.
  • W tym tygodniu przeżywamy Iczwartek, Ipiątek, sobotę i Iniedzielę miesiąca marca. W I czwartek będzie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, wraz z adoracją Najśw. Sakramentu od godz.17.00. Skorzystajmy ze spowiedzi świętej zwłaszcza w I piątek od 16.00 – 18.00! Przypominamy też, że w Isobotę Księża wyjeżdżają do Chorych z Komunią św. od godz. 8.00.
  • Nabożeństwa w Wielkim Poście: W piątek o godz. 16.30 Droga krzyżowa dla Dzieci. Potem o 17.30 Droga Krzyżowa dla Dorosłych i Młodzieży a po Mszy św. wieczornej jest Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. A wszystkie Dzieci, które w tym roku będą uczestniczyć w 6 Drogach Krzyżowych, lub Gorzkich Żalach, przyjdą na 3 nauki w czasie Rekolekcji Wielkopostnych, oraz będą uczestniczyć w Nabożeństwach: W. Czwartku, W. Piątku i W Soboty zostaną wpisane do „ Złotej Księgi Wielkopostnej” a troje najbardziej gorliwych otrzyma dodatkowo ciekawe nagrody.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też przelane na konto Parafii.
  • Uwaga! Animatorzy Spotkań Małżeńskich ośrodka diecezjalnego w Jaworznie zapraszają na Weekend dla małżeństw. „To czas, który pozwoli odkryć na nowo to coś w swoim współmałżonku, co połączyło Was przed laty. Zapewniamy, że warto.” Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 10-12.03.2023 r w Hebdowie. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.spotkaniajaworzno.pl
  • I jeszcze raz ogłoszenie Ks. Biskupa: Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o CHLEBIE I WODZIE, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji NOWYCH POWOŁAŃ. Zachęcamy też do wpisania swojego imienia i nazwiska, oraz wybranej daty na przygotowanej liście za ławkami.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza Patronka, wyprosi Parafianom i Gościom wiele Bożych łask. Szczęść Boże!