19.02.2023r.

  • W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post, najbardziej święty czas w Roku Liturgicznym. Również w tym tygodniu z ogromnym smutkiem przeżywamy rocznicę agresji Rosji na Ukrainę. Jest to czas próby i szybkiego dorastania, czas budzenia się „ludzi sumienia”, którzy będą budować nową Europę. Dziś także od południa do godz. 16.00, a także we środę od 10.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00, oraz w piątek od 7.30 do 16.30 będziemy trwać przy Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy na ciche trwanie przed Panem Jezusem. Bardzo też prosimy, aby osoby, które przyjdą dzisiaj na adorację w konkretnych godzinach, wpisały swoje nazwiska na kartce, która jest na stoliku za ławkami. 
  • A w najbliższą środę tzw. „Popielcową” zachowujemy „post ścisły”, czyli w tym dniu nie tylko nie spożywamy mięsa, ale ponadto spożywamy w ciągu dnia tylko jeden posiłek „do syta” i dwa posiłki lekkie-rano i wieczorem. Msze św. w Środę Popielcową będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00 a w czasie ich sprawowania przeżyjemy obrzęd posypania głów popiołem.
  • Nabożeństwa w tym tygodniu:
  • We wtorek Nabożeństwo do św. Elżbiety o godz.17.30
  • W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga krzyżowa a po niej Komunia święta dla Dzieci. Potem o 17.30 Droga krzyżowa dla Dorosłych i Młodzieży. Po Mszy świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego… (Przez sześć kolejnych piątków Dzieci uczestniczące w Drodze Krzyżowej będą otrzymywać specjalne obrazki do wielkopostnej wyklejanki).
  • Od najbliższej niedzieli-(I Niedzieli Wielkiego Postu) będą też odprawiane Gorzkie Żale o godz.17.15 ! a po nich Msza święta wieczorna.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak też przelane na konto Parafii. Dziękujemy też za ofiary do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc dla cierpiących w Syrii i Turcji. Natomiast w przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
  • Uwaga! Dzienny Dom Seniora przy ul. Jagiellońskiej 18 dysponuje wolnymi miejscami dla osób powyżej 60 roku życia. Jest to miejsce, w którym można spotkać się z rówieśnikami, korzystać z rehabilitacji, zajęć kulturalnych i całodziennego wyżywienia. Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 235.                                                                   
  • I jeszcze ogłoszenie Ks. Biskupa: Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie w każdej wspólnocie parafialnej czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium. Prosimy więc wszystkich o włączenie się w to dzieło. KAŻDY MOŻE WYBRAĆ SOBIE DOWOLNY DZIEŃ TEGOROCZNEGO WIELKIEGO POSTU, KTÓRY PRZEŻYJE O CHLEBIE I WODZIE,  modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań. Zachęcamy też do wpisania swojego imienia i nazwiska, oraz wybranej daty na przygotowanej liście. W Wielki Czwartek złożymy tę listę jako dar w czasie Mszy św. Krzyżma w sosnowieckiej Katedrze.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza Patronka, wyprosi Parafianom i Gościom wiele Bożych łask. Szczęść Boże!