12.02.2023r.

  • Zbliża się do końca czas „W ciągu roku”. Za półtora tygodnia rozpocznie się Wielki Post a wraz z nim Rekolekcje dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży. Dlatego w najbliższą niedzielę od południa do godz. 18.00, a także w przyszłą środę i  piątek będziemy trwać przy Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Już teraz módlmy się, aby w tym czasie miłosierny Pan Bóg potrzebnymi łaskami obdarzyć nas raczył.
  • A w najbliższą środę i piątek trwa w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 -18.00. W piątek (17.02.) będziemy się szczególnie modlić o powołania kapłańskie i zakonne w kolejnym dniu „sztafety o powołania”  trwającej nieustannie w naszej diecezji.
  • Natomiast w najbliższą niedzielę (3. miesiąca) ofiary składane na tacę, oraz wpłacone na konto Parafii są przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. W tym dniu zapraszamy też do naszego kościoła Małżeństwa i Rodziny na specjalną Mszę świętą o godz. 16.00 przy relikwiach św. Joanny Beretty-Molli. Po Mszy św. Małżonkowie otrzymają indywidualne błogosławieństwo. Również w niedzielę (19 lutego), ofiara do puszek jest przeznaczona na pomoc poszkodowanym w Syrii i Turcji.  Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
  • Stowarzyszenie Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta w Jaworznie zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Hospicjum.
  • I jeszcze jedno ogłoszenie: Animatorzy Spotkań Małżeńskich Ośrodka Diecezjalnego w Jaworznie zapraszają Narzeczonych i Zakochanych na dwudniowe Rekolekcje przygotowujące do sakramentu małżeństwa. „To czas, który spędzicie ze sobą poznając dialog – klucz do zrozumienia siebie, oraz usłyszycie świadectwa małżonków. Zapewniamy, że warto.” Najbliższe rekolekcje odbędą się w dniach 24-26.02.2023 r. w Hebdowie. Więcej informacji na plakacie w gablocie, oraz na stronie internetowej www.spotkaniajaworzno.pl
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza Patronka, wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom wiele Bożych łask. Szczęść Boże!