29.01.2023 r.

 • Dzisiaj przeżywamy 4. Niedzielę w ciągu roku. Po zakończeniu zimowych Ferii wracamy do zwyczajnego czasu przybliżania się do Pana Boga.
 • A w najbliższy czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Szczególną modlitwą otaczamy Siostry Zakonne, jak również modlimy się o nowe powołania do życia konsekrowanego. W tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek na wsparcie zakonów klauzurowych. Po Mszach św. o godz.7.00, 9.00, 16.00 i 18.00 zostaną poświęcone świece, żeby zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 • Również 02.02. o godz. 18.00 gromadzą się na Mszy św. Rodzice wraz z Dziećmi przygotowującymi się do Sakramentu Pokuty i Pierwszej Komunii św. Po Eucharystii będzie spotkanie, oraz poświęcenie i rozdanie świec. Dzieci, które mają swoje świece od Chrztu św., także przynoszą je na spotkanie.
 • W najbliższą środę i piątek trwa w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu: we środę od 7.30. – 18.00,  natomiast w piątek od godz. 7.30 -16.00 i od 17.00 do 18.00
 • W tym tygodniu przeżywamy Iczwartek, Ipiątek, sobotę i Iniedzielę miesiąca lutego. W I czwartek będzie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, wraz z adoracją Najśw. Sakramentu od godz.17.00. Skorzystajmy ze spowiedzi świętej zwłaszcza w I piątek od 15.00. Przypominamy też, że w Isobotę Księża wyjeżdżają do Chorych z Komunią św. od godz. 8.00.
 • Uwaga Narzeczeni! W gablotkach są już wywieszone terminy Katechez przedmałżeńskich na 2023 rok. Prosimy, abyście zgłaszali swój udział organizatorom. Można także rezerwować terminy zawarcia Małżeństwa w naszym kościele na cały 2024 rok!
 • A w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Koszarowej w Jaworznie rozpoczęły się zapisy Dzieci na nowy rok szkolny. Prosimy, aby Rodzice zapisywali Dzieci do przedszkola, jak też do klasy pierwszej w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 do 15.00.
 • Róże Różańcowe i Apostolat Margaretka w naszej parafii zapraszają do włączenia się w dzieło Krucjaty modlitewnej. Prosimy o zapisywanie się u Zelatorów, lub u ks. Michała.
 • Jak co roku prosimy o przekazywanie 1,5 procent z rozliczenia podatkowego za 2022 r. na świetlicę MAPET. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
 • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak również przelane na konto Parafii.
 • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza patronka, wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!