15.01. 2023 r.

  • W Kościele Katolickim rozpoczyna się modlitwa o jedność Chrześcijan. Wszyscy uczniowie Chrystusa proszą Pana, aby nastała „jedna owczarnia i jeden Pasterz”. Przypominamy też, że dzisiaj zostanie odprawiona specjalna Msza święta w intencjach Małżeństw i Rodzin o godz. 16.00.
  • W naszej Parafii zakończyła się Wizyta Duszpasterska-Kolęda, święty czas Bożego błogosławieństwa. Bardzo dziękujemy za życzliwość i możliwość rozmowy o ważnych problemach codzienności. Bóg zapłać także za ofiary składane przy tej okazji. Część z nich zostanie przeznaczona na Parafię a część na utrzymanie księży. Po skończonej kolędzie godziny kancelarii będą takie, jak w pozostałych tygodniach roku…Jeśli są Parafianie, którzy chcą, abym jeszcze jutro, lub we wtorek przyszedł „po kolędzie” do ich domów – proszę zgłosić się w zakrystii, albo zadzwonić jutro ok. godz. 8.00 na numer telefonu kancelarii. Równocześnie w związku z incydentem, podczas którego młody człowiek obrzucał wyzwiskami i groził kapłanowi idącemu z Komunią św. do chorych, prosimy o reagowanie w takich sytuacjach. I módlmy się aby nasza Parafia nadal była życzliwym środowiskiem dla wszystkich tutaj żyjących.
  • A w najbliższą środę i piątek trwa w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 -18.00.
  • Natomiast najbliższą niedzielę – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – będziemy przeżywać jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ojciec Święty wzywa nas, aby niedziela 22 stycznia była dla nas wszystkich spotkaniem z Żywym Słowem, które zbawia każdego człowieka – z Jezusem Chrystusem.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak również przelane na konto Parafii. A składka w czasie Mszy świętych w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech święta Elżbieta, nasza Patronka, oraz św. Joanna Beretta-Molla wyproszą Parafianom i Gościom wiele Bożych błogosławieństw. Szczęść Boże wszystkim!