27.09.2020 r.

 1. Kończy się miesiąc wrzesień, w tym roku czas IKomunii św., oraz rocznicy Komunii w naszej Parafii. Dzieciom, oraz ich Rodzinom życzymy, aby Duch Święty wspierał je w każdej chwili życia.
 • Od najbliższego czwartku rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe – wielka modlitwa do której zachęcał nas Jan Paweł II. Zapraszamy codziennie do kościoła na godz. 17.15. Przypominamy, że po Nabożeństwie Różańcowym (od poniedziałku do piątku) Dzieci otrzymują obrazki. Te, które zbiorą co najmniej 20 obrazków, zostaną wpisane do „Złotej Księgi Różańcowej”. Obecność na Różańcu w sobotę i niedzielę daje możliwość uzupełnienia obrazków.
 • A w najbliższą środę i piątek trwa w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 – 17.30.
 • W tym tygodniu przeżywamy także I czwartek I piątek I sobotę i I niedzielę miesiąca października. Zapraszamy do korzystania ze spowiedzi świętej szczególnie w I czwartek od godz.17.30, oraz w I piątek rano, jak również od godz. 15.00.-16.00 i 17.15-18.15. We czwartek od godz. 17.00 będziemy uczestniczyć w modlitwie, zwłaszcza Różańcowej a potem we Mszy św. za Kapłanów, oraz o powołania do kapłaństwa i zakonu. Natomiast w I piątek, wyjątkowo, Różaniec dla Dzieci – po Mszy św. o godz. 16.00.
 • Natomiast w najbliższą sobotę (Imiesiąca) o godz. 7.00 jest Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMPanny a od godz. 8.00 wyjazd Księży z Komunią św. do Chorych.
 • W naszej parafii po dłuższej przerwie wznawia działalność świetlica „Mapet”. Zapraszamy dzieci w najbliższą sobotę o godz. 10.00 do salki przy wikarówce. Również na godzinę 10.00 w sobotę zapraszamy dzieci na próbę scholi.
 • Przypominamy, że w najbliższą niedzielę (4.10.) jest „zmianka” Tajemnic Różańca. Wszystkie Osoby, które należą do „Żywego Różańca” zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30, a potem na spotkanie formacyjne. W tym dniu będziemy także zbierać ofiary do puszek na cele charytatywne Parafii.
 • Również w najbliższą niedzielę zapraszamy uczniów z naszej Parafii uczęszczających do klas 6 i 7 Szkół podstawowych na Mszę św. o godz. 11.30 oraz na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy także uczniów klas 8 ze wszystkich szkół, wraz rodzicami, także w niedzielę na tę samą godzinę.
 • Uwaga! Można już zgłaszać Zmarłych z naszych Rodzin na „Wypominki” (roczne i jednorazowe) -w zakrystii, oraz w kancelarii. Ze względu na ograniczoną ilość czasu przed Mszą św. w niedzielę, prosimy, aby w Wypominkach Rocznych nie wpisywać zbyt dużej ilości Zmarłych. Wszystkie Osoby z dalszej Rodziny lepiej zgłaszać w każdy piątek roku na Zbiorową Mszę św. o godz. 18.00.
 • Czytajmy Prasę katolicką… I wielkie Bóg zapłać za ofiary na funkcjonowanie parafii, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak również przelewając pieniądze na konto. Numer Rachunku Bankowego znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej Parafii.
 • A w dniu dzisiejszym, po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos, ofiara do puszek jest przeznaczona na pomoc osobom poszkodowanym.
 • Na koniec składamy wszystkim serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta wyprosi Parafianom i Gościom obfite Boże błogosławieństwo.