13.09.2020 r.

 • Rozpoczyna się Tydzień Wychowania, czas szczególnej modlitwy w intencji Dzieci, Młodzieży, Nauczycieli i Katechetów. Prosimy dobrego Boga, aby obdarzał wszystkich Swoją łaską i miłosierdziem. W dniu dzisiejszym Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii świętej do swoich serc. Życzymy im, aby Duch Święty wspierał je w każdej chwili życia. Od jutra Dzieci przeżywają „Biały Tydzień”, czyli codziennie będą uczestniczyć we Mszy świętej o godz. 18.00.
 • Przypominamy że w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, uczniowie klas VI, VII i VIII przynoszą na Msze święte indeksy, które składają do koszyczka przed ołtarzem.
 • Jutro (w poniedziałek) będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy troszczą się o przydrożne krzyże i kapliczki, zarówno na Górze Piasku, jak i w Szczakowej…
 • A w najbliższą środę i piątek trwa w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 – 18.00.
 • Uwaga! Zapraszamy Chłopców szczególnie z klas IV Szk. Podstawowej do Służby Ministranckiej. Bardzo prosimy Rodziców i Dziadków, aby zachęcali Dzieci i Młodzież do włączenia się w służbę dla Pana Boga. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Piotra.
 • W naszej parafii po wakacjach wznawia swoją działalność Schola dla Dzieci. Do wspólnego śpiewania zapraszamy Dzieci ze Szkoły podstawowej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w tę sobotę o godz. 10.00 w salce za PLEBANIĄ.
 • A w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 kilkoro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 przystąpi do IKomunii świętej. Jest to 3. niedziela miesiąca, dlatego ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne Parafii. Za tydzień (20. 09.) NIE BĘDZIE dodatkowej Mszy świętej o godz. 16.00 dla Rodzin. Zostanie ona odprawiona za dwa tygodnie o godz. 15.00.  
 • Czytajmy Prasę katolicką… I wielkie Bóg zapłać za ofiary na funkcjonowanie parafii, zarówno składane na tacę w czasie Mszy św., jak również przelewając pieniądze na konto. Numer Rachunku Bankowego znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej Parafii.
 • Uwaga! Nadal przypominamy o korzystaniu z numeru komórkowego Parafii, (796 763 132) na który można dzwonić w ważnych sprawach: np. pogrzebu, lub z prośbą o przyjazd Księdza do Chorego…
 • I jeszcze ważne ogłoszenie z Urzędu Miejskiego w Jaworznie: Rozpoczął się Powszechny Spis Rolny. Wszyscy posiadający gospodarstwa rolne proszeni są o przekazanie wiadomości internetowo, lub przez telefon. Więcej ogłoszeń na plakacie, oraz na stronie internetowej: https://spisrolny.gov.pl/
 • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niechaj św. Elżbieta, wyprosi Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże wszystkim!