30.08.2020 r.

  • Zbliżający się miesiąc wrzesień, to czas szczególnej modlitwy w intencji Dzieci i Młodzieży. Przypominamy Rodzicom o przyrzeczeniach, jakie złożyli przynosząc swoje Dzieci do Chrztu świętego i prosimy: zachęcajcie Dzieci i Młodzież do uczestnictwa we Mszy świętej.
  • A pojutrze (1.09.) będziemy uczestniczyć we Mszy świętej na rozpoczęcie Roku Szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy serdecznie Dzieci i Młodzież ze Szkół Podstawowych nr 10 i nr 9, oraz z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, jak również ich Rodziców i Wychowawców – do kościoła. Natomiast Młodzież szkół ponadpodstawowych zapraszamy na Mszę św. wieczorem o godz. 18.00…
  • Bardzo prosimy, żeby rodzice złożyli Deklaracje, aby zwłaszcza w Przedszkolach i Szkołach została zorganizowana nauka religii. Obowiązek złożenia pisemnego oświadczenia dotyczy Rodziców, których Dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną, lub idą do klas pierwszych: w szkole podstawowej, oraz ponadpodstawowej. Możliwość złożenia takiej deklaracji zapewnia szkoła.
  • Równocześnie od najbliższej niedzieli (6.09.) rozpoczyna się Konkurs Niedzielnych Albumów dla Dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych.
  • A w najbliższą środę i piątek trwa w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 – 18.00.
  • Uwaga! Zapraszamy Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10, wraz z Rodzicami w najbliższą środę (02.09) i w piątek (04.09) o godz. 18.45. na próbę przed IKomunią św. We środę po próbie odbędzie się też spotkanie organizacyjne dla Rodziców.
  • Przypominamy, że w tym tygodniu będziemy przeżywać  Iczwartek, piątek i Isobotę miesiąca września. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, szczególnie w Ipiątek od 15.00. – 16.00, oraz od 17.15-18.15. W czwartek od godz. 17.00 trwa „Godzina święta” -specjalna modlitwa w intencji Kapłanów, oraz o powołania kapłańskie i zakonne. W Ipiątek o godz. 16.00 odprawiamy Mszę św. w intencji Dobroczyńców naszej Parafii. Natomiast w Isobotę od godz. 8.00 księża pojadą do Chorych z Komunią świętą.
  • Czytajmy Prasę katolicką… I wielkie Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii, zarówno wpłacane na konto, jak również składane na tacę w czasie Mszy świętej.
  • Na koniec składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, za dobro świadczone na rzecz Parafii. A Patronka św. Elżbieta niech wyprosi Parafianom i Gościom wiele Bożych łask.   Szczęść Boże!