(15.08. 2020)

  • W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny. Wniebowzięcie Maryi to dogmat Kościoła katolickiego. Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba, co było potwierdzeniem Jej świętości. Dzisiejsza Uroczystość uświadamia nam, że mamy w niebie Wielką Orędowniczkę, której możemy powierzać naszą codzienność, oraz przyszłość.
  • Obchodzona 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP i setna rocznica Cudu nad Wisłą jest także okazją do szczególnego dziękczynienia Bogu za opiekę Matki Bożej nad naszą ojczyzną i przepraszania za to, co uczyniliśmy złego.
  • Uczestnictwo we Mszy świętej obowiązuje nas dzisiaj jak w niedzielę, stąd zapraszamy na Msze św. o godz.7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Tradycyjnie po Mszach świętych zostaną poświęcone zioła i owoce z tegorocznych zbiorów.
  • A jutrzejsza niedziela (16. 08.) jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Stąd też ofiary na rzecz poszkodowanych – złożone do puszek, zostaną przekazane na realizację programów pomocowych dla Bejrutu. Więcej ogłoszeń w gablotce.
  • Na koniec składamy wszystkim serdeczne życzenia: Niech Maryja Wniebowzięta wyprosi Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże wszystkim.