12.07.2020 r. (15. Niedz. Zw. A)

  • Trwają wakacje, czas wypoczynku, podziwu dla piękna przyrody, a dla wielu Osób także czas wytężonej pracy. Módlmy się jednak gorąco, aby nikt z nas nie zrobił sobie „wakacji od Pana Boga”.
  • A w dniu dzisiejszym wybierając Prezydenta Rzeczypospolitej, decydujemy jaka będzie przyszłość naszej Ojczyzny. Prośmy gorąco Ducha Chrystusa o światło dla wszystkich Polaków, byśmy wybrali Kandydata, który będzie sprawował swój urząd z poszanowaniem chrześcijańskich wartości. Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze. Będzie to przejaw naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce”. – tak pisze do nas Sekretarz Generalny Episkopatu Polski. Również dzisiaj zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od 12.30 – 18.00 w intencji Ojczyzny.
  • A w najbliższą środę i piątek od godz. 7.30 – 18.00 trwa nadal w naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu
  • Natomiast w najbliższą niedzielę (19.07.) po Mszach świętych o godz.7.00, 8.30, 10.00 i 11.30, oraz po Mszy o 18.00 zostaną poświęcone pojazdy mechaniczne z racji wspomnienia św. Krzysztofa –patrona Kierowców. Przy okazji poświęcenia Kierowcy będą mogli złożyć ofiary na zakup samochodów dla Misjonarzy…
  • Czytajmy Prasę Katolicką… I wielkie Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii, zarówno wpłacane na konto, jak również składane na tacę w czasie Mszy świętej. Natomiast składka z najbliższej niedzieli (3.miesiąca) będzie  przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii…
  • Wreszcie na koniec, niechaj modlitwa ks. Piotra Skargi będzie naszym umocnieniem na dzisiejszy dzień podejmowania decyzji. Powstańmy…

Boże, Rządco i Panie narodów/, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać/, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej/, błogosław Ojczyźnie naszej/, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twojemu/ a syny swe wiodła ku szczęśliwości//. Wszechmogący wieczny Boże/, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom/ i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej/, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy/, mogli służyć uczciwie//. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje/, rządy kraju naszego sprawujące/, by wedle woli Twojej/ ludem sobie powierzonym/ mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować//. Przez Chrystusa, Pana naszego/. Amen.//