5.07.2020 r.

  • Przeżywamy dzisiaj kolejną „wakacyjną” niedzielę. Życzymy wszystkim przebywającym na koloniach i urlopach, aby w tym radosnym czasie mogli odpocząć fizycznie i duchowo.
  • W ciągu wakacji nadal trwa adoracja Pana Jezusa w naszym kościele we środy i piątki od 7.30 – 18.00.
  • A ks. Proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w godnym przeżyciu uroczystości 101 lat życia jego Mamy Anny Gut-Wielkiewicz.
  • Przypominamy, że w najbliższy czwartek (9.07.) będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingu pod kościołem do godz. 12.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii, oraz Tanzanii.
  • A w najbliższą niedzielę będzie druga, decydująca tura wyborów prezydenckich. Ufamy, że idąc do wyborów w jeszcze większej ilości, niż przed tygodniem zdecydujemy o lepszej przyszłości naszej Ojczyzny Jako katolicy popieramy „programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, uznające małżeństwo jako trwały związek mężczyzny i kobiety, (…) gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami”.
  • Z radością też informujemy, że pomimo pandemii, od 24.07.- 3.08. 2020 r. są organizowane Kolonie MAPET na które wyjedzie 28 Dzieci z naszej Parafii. Zostały też zorganizowane przez naszą diecezjalną Caritas turnusy kolonijne dla dzieci i młodzieży na Osiedlu Harenda pod Zakopanem. Terminy wyjazdów: 25.07–07.08, oraz 07.08–20.08.2020 r. Więcej informacji na stronie Internetowej i w gablotkach. (Wszelkie informacje i zapisy nowych uczestników pod numerem tel. 32 363-03-70 wew.80, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-15:00.)
  • Czytajmy Prasę Katolicką… I wielkie Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii, zarówno wpłacane na konto, jak również składane na tacę w czasie Mszy świętej. Natomiast dzisiejsza ofiara do puszek, jak zawsze w czasie wakacji, przeznaczona jest na opał do kościoła…
  • Pragniemy też poinformować, ze w naszym kościele został zainstalowany monitoring, który zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo naszej zabytkowej świątyni.
  • Na koniec Panu Jezusowi ukrytemu w Najśw. Sakramencie sprawy ważne powierzać pragniemy…