28.06. 2020 r.

  •  „Dzisiaj, kiedy zmagamy się o przyszły kształt naszego życia społecznego, pamiętajcie, że ten kształt zależy od tego, jaki będzie człowiek” – mówił do nas św. Jan Paweł II. I oto w dniu, gdy wybieramy Prezydenta Rzeczypospolitej prośmy Ducha Chrystusa o światło dla wszystkich Polaków, aby wybrali Kandydata, który będzie sprawował swój urząd z poszanowaniem chrześcijańskich wartości.
  • Rozpoczęły się wakacje, czas wyjazdów i urlopów. Od jutra Msze święte w ciągu tygodnia są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Przed Mszą św. jest możliwość skorzystani a ze spowiedzi świętej. Jutro przeżywamy też uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na wsparcie działalności Ojca św. Jest to także dzień imienin księdza biskupa Piotra Skuchy. Pamiętajmy o gorącej modlitwie za Solenizanta.
  • Pragniemy bardzo podziękować wszystkim Osobom, które w czasie pandemii od marca do dzisiaj codziennie adorowały Pana Jezusa w naszym kościele. Od tego tygodnia przez czas wakacji będzie nadal trwała całodzienna adoracja we ŚRODY i PIĄTKI od 7.30-18.00. Chciejmy nadal odwiedzać Pana Jezusa czekającego na nas w kościele.
  • W tym tygodniu przeżywamy też I czwartek, piątek, Isobotę i I niedzielę miesiąca lipca. Możliwość spowiedzi św. będzie szczególnie w I piątek rano i od 15.00. W czwartekzapraszamy także na Godzinę Świętą o 17.00, oraz na Eucharystię o godz. 18. 00 w intencji powołań Kapłańskich i Zakonnych. Natomiast w I piątek od godz. 7.30 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz.16.00 zostanie odprawiona specjalna Msza święta w intencji Dobroczyńców naszej Parafii. Chciejmy przypomnieć o Komunii św. zwłaszcza tym, którzy odprawiają I piątki miesiąca. W I sobotę wyjazd księdza z Komunią św. do Chorych od godz. 9.00. Ze względu na to, że z Komunią św. pojedzie jeden ksiądz, prosimy o cierpliwość.
  • Natomiast w najbliższą niedzielę (5.07.) ofiara składana do puszek będzie przeznaczona na opał na zimę
  • Czytajmy Prasę Katolicką. I wielkie Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii, zarówno wpłacane na konto, jak również składane na tacę w czasie Mszy świętej.
  • Ks. Bp dziękuje także za ofiarę 600 zł, od młodzieży, która przyjęła w naszej Parafii Sakrament Bierzmowania. Została ona przesłana na konto hospicjum „Homo-Homini” im. św. Brata Alberta w Jaworznie.
  • Posłuchajmy jeszcze fragmentów listu ks. Biskupa Ordynariusza. „W niedzielę 9 sierpnia z Olkusza, a potem w niedzielę 23 sierpnia z Będzina na pielgrzymi szlak, wyruszą grupy składające się tylko z kapłanów diecezji sosnowieckiej: księży-przewodników, którzy do tej pory towarzyszyli w tradycyjnym pielgrzymowaniu do Czarnej Madonny. Natomiast Wy, drodzy Diecezjanie, będziecie mogli duchowo łączyć się z kapłanami na trasie poprzez codzienne uczestnictwo we Mszy św. w kościele, albo transmitowanej za pośrednictwem mediów”. Więcej Ogłoszeń na stronie Internetowej parafii, oraz w gablotkach.
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza Patronka, wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!