2.02.2020 r.

  • W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Szczególną modlitwą otaczamy Siostry Zakonne, jak również modlimy się o nowe powołania do życia konsekrowanego. Również dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na wsparcie zakonów klauzurowych. A za chwilę zostaną poświęcone świece, żeby zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  • W najbliższą środę (5.02.) po Mszy św. o godz. 18.00 wędrująca Figura M.B. Fatimskiej zawita u Parafian z ulic KILIŃSKIEGO, OGRODOWEJ i PARKOWEJ, oraz BLOKÓW przy ul. OGRODOWEJ i PARKOWEJ. Prosimy Mieszkańców o przybycie na Eucharystię i wzięcie Figury do swoich domów.
  • W tym tygodniu przeżywamy także I czwartek i Ipiątek, miesiąca lutego. W czwartek będzie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne wraz z adoracją Najśw. Sakramentu od godz.17.00. Skorzystajmy też ze spowiedzi świętej zwłaszcza w I piątek od 15.00. Również w Ipiątek jest adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30.
  • Przypominamy też o możliwości wpisu w odpowiedniej rubryce PIT-u numeru Caritas Diecezji Sosnowieckiej z dopiskiem „dla świetlicy Mapet w Jaworznie”, aby przeznaczyć na ten cel 1% podatku. Na stoliku za ławkami są ulotki, które możemy zanieść naszym Bliskim i Znajomym.
  • Natomiast w przyszły wtorek (11. 02.) Kościół obchodzi Międzynarodowy Dzień Chorych. Pamiętajmy w modlitwie o Chorych z naszej Parafii, oraz o tych, którzy im ofiarnie służą, zwłaszcza o Nadzwyczajnych Szafarzach Komunii św., którzy co niedzielę niosą im Chrystusa.
  • Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej .
  • Bóg zapłać za troskę o czystość i ofiary na wystrój kościoła Parafianom ulicy Zdrowia, oraz Skrajnej, Kamiennej i Floriana. W przyszłym tygodniu troskę o Parafię powierzamy Mieszkańcom ulic Słonecznej i Pracy. A za tydzień ofiary do puszek będą przeznaczone na cele charytatywne naszej Parafii…
  • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza Patronka, wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom wiele Bożych łask. Szczęść Boże!