24. 05. 2020 r.

  • W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, która przypomina radosną prawdę, że Chrystus po śmierci i zmartwychwstaniu wstąpił do nieba, aby i nam przygotować wieczne mieszkanie…
  • W tym ważnym czasie dla naszej Ojczyzny razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas Nabożeństwa majowego, które odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Chciejmy uczestniczyć w tych Nabożeństwach, bo Maryja nie na darmo nosi tytuł „Królowej Polski”. Pragniemy też poinformować, że w czasie Mszy św. za Zmarłych w każdy piątek będzie zbierana składka na cele Parafii.
  • Również w tym tygodniu od poniedziałku do soboty jest całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu a o godz. 16.00 można przyjąć Komunię św. poza Eucharystią. W drodze „od wirusa do Jezusa” zapraszamy do kościoła zwłaszcza tych, którzy długi czas nie byli na Mszy św. i nie wiedzą jak się zachować w czasie pandemii w większej grupie ludzi. Takie prawie samotne spotkanie z Panem Jezusem da siłę i światło, aby pokonać różne lęki i skorzystać potem ze spowiedzi, oraz Komunii św. wielkanocnej.
  • Zwłaszcza w sobotę (30.05.) zapraszamy wszystkich na całodzienne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które rozpocznie się o 7.30 i potrwa do godz. 18.00. Zechciejmy na wzór Apostołów w Wieczerniku modlić się w oczekiwaniu na przyjście Ducha Świętego. W tym dniu także Diakoni z naszej diecezji otrzymają święcenia kapłańskie w sosnowieckiej katedrze.
  • Wydział Duszpasterstwa Rodzin przypomina, że od 15 maja przygotowanie narzeczonych do ślubu odbywa się w formie nadzwyczajnej i obejmuje ich udział w naukach prowadzonych przez księży i świeckich w kościele, lub on-line. Więcej ogłoszeń w gablotce i na stronie Internetowej Parafii.
  • Czytajmy Prasę katolicką! I wielkie Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii, zarówno wpłacane na konto, jak również składane na tacę w kościele.
  • Na koniec chcemy złożyć serdeczne życzenia: Niech Chrystus Pan wstępujący do nieba napełni Swoją mocą serca wszystkich Parafian i Gości. Szczęść Boże.!