• W dniu dzisiejszym rozpoczynamy świętowanie 100-rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, największego z rodu Polaków. Również dzisiaj w 3. Niedz. miesiąca będzie dodatkowa Msza św. dla Rodzin o godz. 16.00 przy relikwiach św. Joanny Beretty-Molli. Wraz z Mszą św. o godz. 10.00 będzie ona transmitowana w Internecie.
  • W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej, oraz Polskie Radio wyemitują jutro w poniedziałek (18.05.) o godzinie 18:00 wielkie widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, chyba po raz pierwszy w świecie nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Głównym reżyserem tego wspaniałego teatru XXI w. jest związana z jaworznicką Oazą Halina Przebinda. Serdecznie zachęcamy do oglądania!
  • Uwaga! Do niedzieli Trójcy Świętej (07.06.2020 r.) trwa możliwość przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej. Prosimy, zwłaszcza Młodzież i Dzieci, o skorzystanie z sakramentu pokuty, aby wypełnić obowiązek wynikający z IV przykazania kościelnego. W tym tygodniu zapraszamy szczególnie od godz. 17.30- 18.15.
  • W ważnym czasie dla naszej Ojczyzny razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas Nabożeństwa majowego, które odprawiamy tu w kościele codziennie o godz.17.30. Chciejmy uczestniczyć w tych Nabożeństwach, bo któż lepiej zaradzi naszym potrzebom, jak nie najlepsza z Matek? Równocześnie w tym tygodniu nadal zapraszamy do uczestnictwa w całodziennej adoracji Pana Jezusa.
  • Czytajmy Prasę katolicką! I wielkie Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii, zarówno wpłacane na konto, jak również składane na tacę w kościele.
  • Na koniec chcemy złożyć serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Pan napełni Swoją mocą serca wszystkich Parafian i Gości. Szczęść Boże.!