10.05.2020r.

  • Zakończył się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Nie zapominajmy o Diakonach, którzy w tym roku przyjmą święcenia kapłańskie. Polecajmy też Panu Bogu Młodych, aby z radością odpowiedzieli na głos wołającego Chrystusa. Te intencje będziemy powierzać zwłaszcza w czasie całodziennych adoracji Najśw. Sakramentu od jutra do najbliższej soboty.
  • A we środę w dniu Matki Bożej Fatimskiej od godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec i Nabożeństwo Majowe a potem na Mszę św. o godz.18.00 w intencji: Ojca świętego, Ojczyzny i Radia Maryja.
  • Najbliższy czwartek (14. 05.) jest dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka do tej modlitwy włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycja, – przedstawiciele rożnych religii.
  • Natomiast w najbliższą niedzielę rozpoczniemy świętowanie 100-rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, największego z rodu Polaków. Jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca będzie dodatkowa Msza św. dla Rodzin o godz. 16.00 przy relikwiach św. Joanny Beretty-Molli. Wraz z Mszą św. o godz. 10.00 będzie ona transmitowana w Internecie. Również od tej niedzieli można będzie zamawiać intencje Mszy św. od października do końca grudnia 2020 r.
  • Uwaga! Do niedzieli Trójcy Świętej (07.06.2020 r.) trwa możliwość przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej. Prosimy, zwłaszcza Młodzież i Dzieci, o skorzystanie z sakramentu pokuty (z zachowaniem przepisów sanitarnych), aby wypełnić obowiązek wynikający z IV przykazania kościelnego. W naszym kościele jest możliwość korzystania ze spowiedzi św. codziennie w czasie Mszy świętych rano i wieczorem.
  • W tym czasie w ubiegłym roku trwały przygotowania do IKomunii św. Obecnie jeśli się nic nie zmieni, to zgodnie z decyzją Rodziców IKomunia św. większości Dzieci będzie w miesiącu wrześniu. Módlmy się, aby ten dodatkowy czas do przyjęcia Pana Jezusa dopomógł Dzieciom, oraz ich Rodzinom w prawdziwym przybliżeniu się do Boga i Kościoła.
  • Czytajmy Prasę katolicką! I wielkie Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii, zarówno wpłacane na konto, jak również składane na tacę w kościele.
  • Na koniec chcemy złożyć serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Pan napełni Swoją mocą serca wszystkich Parafian i Gości. Szczęść Boże.!