3.05.2020r.

  • W dniu dzisiejszym przeżywamy czwartą Niedzielę Wielkanocy, która rozpoczyna Tydzień modlitw o Powołania do Służby Bożej. Módlmy się gorąco, aby również w naszej Parafii byli ci, którzy odpowiedzą na wołanie Chrystusa: „Pójdź za mną”. Te intencje będziemy powierzać zwłaszcza w czasie całodziennych adoracji Najśw. Sakramentu od jutra do najbliższej soboty.
  • Zapraszamy także do uczestnictwa w Nabożeństwach w ciągu tygodnia połączonych ze śpiewem Litanii do Matki Bożej:
  • Najpierw we wtorek na specjalne Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Elżbiety, naszej Patronki o godz. 17.30.
  • We środę chciejmy uczestniczyć w Nowennie do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 17.30. Przypominamy, że we środę intencją „zbiorową” Mszy świętej są wszystkie nasze sprawy, które pragniemy powierzać Panu Bogu za wstawiennictwem Maryi.
  • Natomiast w piątek zapraszamy na tradycyjne Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o 17.30. a w czasie Mszy św. o 18.00 modlimy się za Zmarłych z naszych rodzin. Intencja Mszy św. o godz. 18.00 podobnie jak we środę jest „zbiorowa”, a stypendium mszalne -to dowolne ofiary składane przy okazji zgłaszania imion Zmarłych w zakrystii, lub w kancelarii.
  • Uwaga! W najbliższy piątek (8.05.) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o dalsze błogosławieństwo dla Mieszkańców Góry Piasku za wstawiennictwem św. Stanisława Biskupa w dniu Jego święta. W związku z epidemią ta Msza św. zostanie odprawiona w naszym kościele i będzie transmitowana w Internecie. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • Czytajmy Prasę katolicką! I wielkie Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii, zarówno wpłacane na konto, jak również składane na tacę w kościele.
  • Na koniec chcemy złożyć serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Pan napełni Swoją mocą serca wszystkich Parafian i Gości. Szczęść Boże!