29.03. 2020r.

  • Przeżywamy dziś piątą niedzielę W. Postu, czas prawdziwego smutku i wyrzeczenia. Obudziliśmy się w świecie, gdzie od rana do wieczora media przekazują obrazy pełne lęku. Ta sytuacja świadczy najlepiej o fakcie, że jest inaczej, niż miesiąc temu. I właśnie teraz zaczął się czas ważnych decyzji. I prawdziwej odpowiedzialności za swoją wiarę.
  • W tych dniach dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o chorych, dbają o to, żeby nie zabrakło prądu, wody, czy pożywienia, którzy pilnują porządku i podejmują ważne decyzje dotyczące wszystkich. I polecamy Panu Bogu chorych w szpitalach, rodziców troszczących się o swoje dzieci, jak też seniorów, którzy z ogromną cierpliwością zachowują zasadę nie wychodzenia z domu.
  • Ze względu na nadzwyczajną sytuację jakiej doświadczamy, tym bardziej zachęcamy do godnego przeżywania Eucharystii z kazaniami ks. Lucjana Bielasa przed ekranami komputera: w tygodniu o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 10.00. Zapraszamy też do korzystania ze spowiedzi św. w naszym kościele od poniedziałku do soboty w godz. od 17.00 – 18.00.
  • W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, Ipiątek i Isobotę i miesiąca kwietnia. We czwartek w czasie Eucharystii modlimy się za Kapłanów, oraz o powołania kapłańskie i zakonne. W Ipiątek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 7.30. Natomiast w I sobotę (4.04.) będzie odprawiona Msza św. wynagradzająca NMPannie o godz. 7.00. W tym dniu zapraszamy też na Mszę św. o godz.18.00 w intencji: Ojca świętego, Ojczyzny i Radia Maryja.
  • Specjalne Nabożeństwa w Wielkim Poście: W piątek o godz. 16.30 i 17.30 Droga krzyżowa a po Mszy św. wieczornej jest Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • A w najbliższą sobotę (4.04.) pragniemy odwiedzić Chorych, którzy są w domach z Komunią św. W związku z sytuacją epidemii prosimy o telefony do parafii, w imieniu wszystkich chorych, (również odwiedzanych dotychczas w Isoboty), abyśmy wiedzieli do kogo mamy przyjechać.
  • Najbliższa niedziela, nazywana też Niedzielą Palmową, rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym dniu przynosiliśmy do kościoła poświęcone palmy. Teraz prawie wszyscy będą mogli przeżywać Mszę św. tylko przed ekranami komputerów. Z naszego kościoła będzie ona transmitowana o godz. 10.00. Chciejmy w niej uczestniczyć!
  • W tym czasie ogromnie dziękujemy wszystkim Osobom, które wpłacają na konto Parafii ofiary, konieczne do jej utrzymania. (Konto parafii: Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. św. Elżbiety Węgierskiej, ul. Sobieskiego 1, 43-602 Jaworzno, konto: PKO BP SA 51 1020 2528 0000 0002 0116 5372)
  • Na koniec składamy wszystkim serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta wyprosi Parafianom i Gościom obfitość Bożych łask. Szczęść Boże!