23. 02. 2020 r.

 • W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post, najbardziej święty czas w Roku Liturgicznym. Również w tym tygodniu obchodzimy szczególny czas Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Jest to tydzień ekspiacji za grzechy pijaństwa. Dlatego dziś od południa do godz. 18.00, a także jutro (w poniedziałek), oraz we wtorek od 7.30 do 18.00. będziemy trwać przy Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy na ciche trwanie przed Panem Jezusem, oraz modlitwę zwłaszcza w intencji zbliżających się Rekolekcji Wielkopostnych, które będą w naszej Parafii od 21.-25.03. br. Nie zapominamy też o 100 dniach modlitwy za Ojczyznę.
 • A w najbliższą środę tzw. „Popielcową” zachowujemy „post ścisły”, czyli w tym dniu nie tylko nie spożywamy mięsa, ale ponadto spożywamy w ciągu dnia tylko jeden posiłek „do syta” i dwa posiłki lekkie-rano i wieczorem. Msze św. w Środę Popielcową będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00 a w czasie ich sprawowania przeżyjemy obrzęd posypania głów popiołem.
 • Uwaga! „Aniołki ze Scholki” zapraszają Dzieci na zajęcia Scholi parafialnej w najbliższą sobotę o godz. 10.00. do salki za plebanią. Również świetlica MAPET zachęca Dzieci na zajęcia w sobotę od godz. 10.00 do 12.00 w salce za plebanią.
 • Natomiast w najbliższą niedzielę (1 03.) zapraszamy Dzieci przygotowujące się do 1 Komunii Św. wraz z Rodzicami na Mszę Św. o godz. 11.30, a po niej na kolejne spotkanie.
 • Nabożeństwa w tym tygodniu:
 1. We wtorek Nabożeństwo do św. Elżbiety o godz.17.30
 2. W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga krzyżowa a po niej Komunia święta dla Dzieci. Potem o 17.30 Droga krzyżowa dla Dorosłych i Młodzieży. Po Mszy świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego… (Przez sześć kolejnych piątków Dzieci uczestniczące w Drodze Krzyżowej będą otrzymywać specjalne obrazki do wielkopostnej wyklejanki).
 3. Od najbliższej niedzieli-(I Niedzieli Wielkiego Postu) będą też odprawiane Gorzkie Żale o godz.17.15 ! a po nich Msza święta wieczorna.
 • Zachęcamy też wszystkich do czytania Prasy Katolickiej…
 • Bóg zapłać za troskę o czystość i ofiary na wystrój kościoła Parafianom z ulic: Grota Roweckiego i Śmiałej. W przyszłym tygodniu troskę o kościół powierzamy Mieszkańcom ul. Jaworznickiej – numery nieparzyste.
 • I jeszcze ogłoszenie Ks. Biskupa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). (…) Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu podobnie jak w roku ubiegłym niech będzie czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium. Prosimy więc Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego, oraz wszystkich Parafian o włączenie się w to dzieło. KAŻDY MOŻE WYBRAĆ SOBIE DOWOLNY DZIEŃ TEGOROCZNEGO WIELKIEGO POSTU, KTÓRY PRZEŻYJE O CHLEBIE I WODZIE, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy też do wpisania swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od Parafii w sosnowieckiej katedrze…
 • Na koniec składamy serdeczne życzenia: Niech św. Elżbieta, nasza Patronka, wyprosi wszystkim Parafianom i Gościom wiele Bożych łask. Szczęść Boże!