Drodzy Parafianie i Goście

10 lat temu w ramach programu „Zostaw swój ślad w Parafii” została przeprowadzona konserwacja ołtarzy, ławek, jak też stacji drogi krzyżowej. Potem był generalny remont dachu kościoła, oraz plebanii. W następnych latach w całym kościele łącznie z poddaszem została wykonana nowa instalacja elektryczna, oświetlenie drogi krzyżowej oraz oświetlenie podkreślające piękno stropu kościoła. Oświetlenie kościoła zostało wymienione na źródła światła LED, zainstalowane zostało nowe nagłośnienie (wraz z wymianą instalacji), zamontowaliśmy nowe multimedia (ekran, rzutnik wraz ze sterowaniem) oraz podgrzewane ławki. Częściowo zostały odnowione salki za plebanią.

W 2019 roku podjęliśmy decyzję przeprowadzenia remontu dachu wikarówki, żeby nie dopuścić do zniszczenia obiektu, który budowali jeszcze nasi dziadkowie. W trakcie przeprowadzonych oględzin okazało się, że aby móc w pełni przywrócić mu rolę, jaką pełnił na początku, potrzebny jest generalny remont. Otrzymaliśmy konieczne zezwolenia i od kilku miesięcy jest on prowadzony. Został wykonany nie tylko nowy dach, ale też wyrównane ściany i wprawione nowe okna. Wykonano też nowe stropy i podłogi, oraz została wymieniona instalacja elektryczna, c.o., wodna i kanalizacyjna.

Aby dokończyć remont, oraz spłacić zaciągnięte pożyczki, potrzebujemy Waszej pomocy. Powiększenie zwykłej miesięcznej składki o 20 zł pozwoli nam rozwiązać problem. Ta dodatkowa ofiara będzie kolejnym krokiem w walce o zachowania dziedzictwa, zostawionego nam przez naszych przodków.

Podobnie jak kiedyś możemy to robić składając ofiary w kopertach, lub przelewając pieniądze na konto parafii.

Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy „wdowi grosz” złożony na ten cel.

                                                                               Ks. Józef Gut

RZYMSKO-KATOLICKA  PARAFIA p.w. św. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ;

ul. SOBIESKIEGO 1; 43-602 JAWORZNO. BANK PKO BP S.A. Oddz. 1 Jaworzno;

PL  51 1020 2528 0000 0002 0116 5372

KOD SWIFT/BIC   BPKOPLPW